Tип на денот (Читај правила во прв пост)

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Затоа златно онлајн кладење преку манибукерс. Баш ме интересира како ќе докажат за парите што ги имам добиено на трансакциска во банка од манибукерс дека се заработени преку интернет коцкање а не ми се испратени од некој роднина од странство (што не подлежи на данок). На изводот од банка кога ќе ги повлечеш парите пишува само манибукерс не пишува ништо друго. Баш ме интересира да не ќе им праќаат налог од МВР на манибукерс за секоја трансакција да проверат од каде се парите? А да, сигурно.
Па кога ќе отидеш во банка сигурно нема така да ти ги дадат.И таму се стегнати ептен се плашат со перење на пари и префрлање на оние црни пари од Арапскиот свет.Прво нешто што ќе те прашаат е од каде ти се и ќе пополниш формулар.Сега има финти нормално па ќе ти речат наведи дека ти ги пуштил пријател како еден вид подарок.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Зато 1Х :свиркам: ајде сега уште Виена да издржи па после да навиваме за Порто и остала багра :D
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Па кога ќе отидеш во банка сигурно нема така да ти ги дадат.И таму се стегнати ептен се плашат со перење на пари и префрлање на оние црни пари од Арапскиот свет.Прво нешто што ќе те прашаат е од каде ти се и ќе пополниш формулар.Сега има финти нормално па ќе ти речат наведи дека ти ги пуштил пријател како еден вид подарок.
Префрлање пари на картица не оди преку формулар, само ги бараш парите и ти ги праќаат на виза картица и после си ги повлекуваш од банкомат. Манибукерс исплаќа на тој начин и зема 1.80 еур провизија при секое повлекување. Нема драпање со шалтери.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
so mi napravi Ajax CT:tapp: Kaj se zapustiv demek siguren tip e. Bar ke gleam na raat LS
нема повеќе 3 за 3. изгеда сетија дека почнаа по светот такви за бараат и сега излегува скроз спротивно, или во 90% спротивно. еве за утре од венецуела португеса е 1, како 3 за 3, играат отсекогаш со соработка, или 3 за 3, или 1 за 1, ама неам баш сигурност да ја играм на многу...
 
А

Анноун

Гостин
Арсенал - Баерн М. 1 у 1 @6.50

уплата = 9250 денари
добивка = 60000 денари

Ин Жиру ај траст !!!
WENGER AUT ! SO TAA VINDIJAGNATA SAMO SE GRCHI . KAKO MOZHE GIRUD DA NE GO STAVI , A OVOJ FRANCUJZOT SO GLAVA GI BRCA KAKO PANCHEV NASH NA VREMETO .GLAVA IMA KAKO NAJNOVITE PLAZMI 68 INCHA SHTO SE PO DIJAGONALA , PRED NEDELA SHTO SI KUPIV ZA VO DAJNING RUM DA GLEDAM DODEKA JADAM . OVOJ ZDZEZNI KAKO KOKOSHKI DA GONI SO RACETE PRI KORNI , PEZI BELOSVETSKI ...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Русинот ! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Парти фор еврибади денс !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај да прашам нешто: Овие Лечестер неќат да влезат Премиер Лига директно?
 
L

Löwe

Гостин
Ајде Лечестер нека ја вртат комплетно мамицата ќе им ја ебам оти. Какво ѕверско ливче ќе ми ебат ако не влезат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom