Tип на денот (Читај правила во прв пост)

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
Хокејов чешки Јихлава 1 ја имам,4-1 водеа и за 54 секунди 4-4.:pos:
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
177
Поени од реакции
35
abe nov sum ne znam kako toa da go napravam sfakjash... daj pomosh vo inbox ako moze :)
Пошо сакаш реклами да си правиш на блогот да не се мачиш на секое стависи го линкот од блогот во потпис и терај секој ке го види таму .

Од мене

Шамрок 2
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.667
Поени од реакции
41.628
Manchester pp 2+, pohrabrite neka probaat i 3+ pp....

Kolko za potsetuvanje, prviot mech u premier ligata, 7+ beshe prvo poluvreme ...
 
А

Атомската мравка

Гостин
Јунајтед - Рединг ГГ
Ст. Паули - Келн Т21+
Лече - Комо X било кога
Сиена - Лацио 0-3 гола

Прилично сигурно ливче а и да се испрати нешто денеска.. 5+ коеф
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.667
Поени од реакции
41.628
Мене ми изгледа дека Манчестер последниве 5-6 натпревари е тим кој се труди да ја заврши работата во прво полувреме ...
Туку, ова е куп, и кој знае со кој состав ке излезе Ферги..

Ридинг ги испратив на последните 5 натпревари во гости, и имаат по 3-4 удари кон гол, така да, останува да видиме вечер како ке биде...
Обично гол даваат од прекини...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Браво бе алал да тие. Како не видов порано овде дека вака ја играте...јас па Х ја играв, глем во табелата Ден Бош ич немаат Х, ама ништо, не бил денот денеска. Браво за типот. Инаку уште една работа шо ја дознав денеска...

Brace yourself...UJP is coming in betting :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Епа кажи што си дознал де поопширно :)
Најверојатно од 1-ви Март ќе стартува тоа...за секоја добивка, без разлика колкава е, при исплата ќе се бара лична карта. УЈП интервенираа извесно време во софтверот на сите кладилници (мислам сите, би требало да е така) и сега автоматски со секоја добивка, УЈП ќе те има регистрирано и нормално ќе ти го евидентира тоа за да ти скине данок на крај на година :cautious:
 
L

Löwe

Гостин
Најверојатно од 1-ви Март ќе стартува тоа...за секоја добивка, без разлика колкава е, при исплата ќе се бара лична карта. УЈП интервенираа извесно време во софтверот на сите кладилници (мислам сите, би требало да е така) и сега автоматски со секоја добивка, УЈП ќе те има регистрирано и нормално ќе ти го евидентира тоа за да ти скине данок на крај на година :cautious:
ШИИТ. Од каде иначе информацијава?
 
На врв Bottom