TВ права за спортски настани

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И двата меча одат вечерва. Реал на Арена 1, Сити на Арена 5. Изгледа и А1 ги откупиле правата.
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
И двата меча одат вечерва. Реал на Арена 1, Сити на Арена 5. Изгледа и А1 ги откупиле правата.
Фала богу нешто паметно и од нив а минатата недела само Севилја Дортмунд ја имаше на Арена 1 а на Телеком и двете се пренесуваа сега се поправи работава изгледа требаше ние да реагираме за да они ја управат работава.
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
Фала богу нешто паметно и од нив а минатата недела само Севилја Дортмунд ја имаше на Арена 1 а на Телеком и двете се пренесуваа сега се поправи работава изгледа требаше ние да реагираме за да они ја управат работава.
Ми интересира дали ќе даваат емисии пред утакмици ко што беше ко порано или за нашиот пакет за реемитување нема да има емисии пред утакмица за ЛШ и ЛЕ?
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Телекабел и Неотел ги обновија каналите за една година, до 28.02.2022. Веројатно до тогаш ќе се знае каде ќе оди Премиер лига од 2022/23 сезона. До тогаш се обновени и Телеком, можно е целосно да ја снема Спортклуб за една година.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Некои оператори ги продолжија договорите со Спортклуб до 2023, а некои и до 2024 година. Не држи вода муабетот дека ќе ги снема за една година, кога веќе ги откупија правата за Бундеслига, а во мртва трка се и за Серија А. Во секој случај интересна битка се води со Арена спорт (која повеќе ја почитувам поради регионалниот спорт АБА 1 и 2, Сеха лига ) и добро е што веќе се повеќе оператори ја вклучуваат во својата понуда.
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
Телекабел и Неотел ги обновија каналите за една година, до 28.02.2022. Веројатно до тогаш ќе се знае каде ќе оди Премиер лига од 2022/23 сезона. До тогаш се обновени и Телеком, можно е целосно да ја снема Спортклуб за една година.
Каде можам ова да го проверам на кои канали им истекуваат правата за емитување во Македонија?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
od ovaa godina formula 1 ke odi i na sportklub hrvatska sto go ima vo nekoi operatori..taka da ne morame da gi slusame onie dosadnite na 24 kanalot pod uslov ako gi otkupile pravata
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ќе ги пренесува ли МРТВ натпреварите на Македонија во квалификациите за СП во фудбал? Не сум видел уште реклама. А кога веќе се фалат дека ги имаат откупено правата за пренос на СП, логично би било да пренесуваат и квалификации?
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Ќе ги пренесува ли МРТВ натпреварите на Македонија во квалификациите за СП во фудбал? Не сум видел уште реклама. А кога веќе се фалат дека ги имаат откупено правата за пренос на СП, логично би било да пренесуваат и квалификации?
Квалификациите за СП кај што играме ние се под УЕФА, а СП е под ФИФА.
Спорт клуб ги има правата за кај нас, освен ако во меѓувреме не постигнале договор со МРТ, ма да не верувам.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Значи вие што сте на А1 и наскоро и на Макс тв со други зборови сликајте се.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Значи вие што сте на А1 и наскоро и на Макс тв со други зборови сликајте се.
Баш така. И јас сум од тие грешници. Добивме ЛШ а изгубивме скоро се друго...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom