TВ права за спортски настани

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.126
Поени од реакции
5.869
Гласајте што натпревар сакате да гледате од ЛШ на МРТ 1.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.575
Поени од реакции
15.370
една од попаметните работи од страна на мрт.
нека си вадат очи сеа фановите :) на крајот од денот и така и вака ќе се криви мрт што и да одлучат.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
919
Поени од реакции
1.077
Во секој случај подобро е што преносот ќе биде Ливерпул - Милан, отколку Интер - Реал Мадрид.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.499
Поени од реакции
50.468
Па да, интересно е да гледаш клуб што еднаш во 7 години што се квалификува на турнирот. Како лани Олимпик Марсеј.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
153
Поени од реакции
64
Registriran na telekabel nova sport..a zosto ne gi pustat hrt3 i slovenija 2 gi registrirale a ne gi pustaat ..ima dosta sport posebno na slovenija 2
 
Член од
22 јануари 2021
Мислења
24
Поени од реакции
5
Ќе се отвараат нови Арена Спорт Премиум канали од 1 до 3 од Недела.Вајда сите утакмици на најаките тимови ќе одат на овие премиум канали што според мене е премногу глупо колку само повеќе пари да се извлечат ама сепак мораат и они некако да ги вратат тие пари за премиер лигата и за тоа што дадоа дебели пари.Воа е прочитано од српскиве форуми.
1634735036402.png 1634734991734.png 1634734939466.png
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.126
Поени од реакции
5.869
Ќе се отвараат нови Арена Спорт Премиум канали од 1 до 3 од Недела.Вајда сите утакмици на најаките тимови ќе одат на овие премиум канали што според мене е премногу глупо колку само повеќе пари да се извлечат ама сепак мораат и они некако да ги вратат тие пари за премиер лигата и за тоа што дадоа дебели пари.Воа е прочитано од српскиве форуми.
Прегледај го приврзокот 310555Прегледај го приврзокот 310554Прегледај го приврзокот 310553
Пишав за ова и во темата за Arena Sport.

Најверојатно ова е за Србија бидејќи на Телеком Србија нема посебен пакет на претплата со Arena Sport канали. Кај нив тие канали се во основен пакет.
 
Последно уредено:

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.155
Поени од реакции
2.393
И сеа ќе се пуштат и кај нас? Џабе ми Арена ако најдобрите утакмици идат на овие канали а кај нас ги нема.

И овие ко СК ќе се изглупираат кога пуштаа ПЛ на СК 4 а тогаш 20-30% го имаа само тој канал. Али јбг, се изнафрлаа пари.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.126
Поени од реакции
5.869
Не ми е јасно сега воопшто овие Arena Premium канали читам луѓе во Србија коментираат дека се целосно нови канали а не замена зa Аrena Sport 6, 7, 8 додека Телеком Мк вика дека 6, 7, 8 ќе се сменат во Premium 1, 2, 3. Koј кажува точна информација?
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
569
Поени од реакции
108
Не ми е јасно сега воопшто овие Arena Premium канали читам луѓе во Србија коментираат дека се целосно нови канали а не замена зa Аrena Sport 6, 7, 8 додека Телеком Мк вика дека 6, 7, 8 ќе се сменат во Premium 1, 2, 3. Koј кажува точна информација?
Najdobro info ke dobieme od arenasport
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.126
Поени од реакции
5.869
Najdobro info ke dobieme od arenasport
Прашав на FB порака чекам одговор од Arena Sport.
Додека овие од Телеком МК ми пишаа Arena Sport 6, 7, 8 ќе биле Arena Sport Premium 1, 2, 3.
Можеби вака ќе е за Македонија но сепак ќе причекам да одговорат и Arena Sport a ако не ќе видиме во недела што ќе биде.

Доколку се воопшто нови канали а не замена на веќе постоечки тогаш ќе се чека додека сите оператори ги регистрираат за да ги имаат во своја понуда.

Јас искрено слабо гледам фудбал но тенис сакам да гледам особено Ѓоковиќ, Надал, Федерер, Зверев, Циципас и дрги кога играат и би ми било мило чисто за промена Аrena Sport да земе повеќе тениски турнири. Досадни ми се хрватскиве коментатори на Sport klub.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.622
Поени од реакции
6.952
Ми стигна порака од т хоум дека од утре каналите Арена 6,7,8 ке бидат арена премиум 1,2,3


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom