TВ права за спортски настани

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.721
Поени од реакции
4.212
па и треба да се тргне услуга 0
Imas opcija za drugi operatoro ako ne ti e ok Total ili bilo koj drug. Megju Telekom Srbija (Vucic) i UM se vodi vojna ako ne si zapoznat i ova e seto samo da se unisti UM.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.721
Поени од реакции
4.212
па и треба да се тргне услуга 0
Imas opcija za drugi operatoro ako ne ti e ok Total ili bilo koj drug. Megju Telekom Srbija (Vucic) i UM se vodi vojna ako ne si zapoznat i ova e seto samo da se unisti UM.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.458
Поени од реакции
643
Imas opcija za drugi operatoro ako ne ti e ok Total ili bilo koj drug. Megju Telekom Srbija (Vucic) i UM se vodi vojna ako ne si zapoznat i ova e seto samo da se unisti UM.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па што е порблемот МТС да си нуди услуги тука, ќе има повеќе избор, а со најновите аквизиции лесно ќе може да понудат ексклузивни содржини.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.131
Поени од реакции
2.336
Мобилен оператор и фиксен е секако добредојден од овие. Нит А1 нит Телеком мрдаат со прст сега да сменат понуди или било што друго .
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.824
Поени од реакции
5.686
Мобилен оператор и фиксен е секако добредојден од овие. Нит А1 нит Телеком мрдаат со прст сега да сменат понуди или било што друго .
Со технологијава на мобилниве воопшто не ти е потребно фиксен телефон освен ако е потребна телефонската линија за интернетот кој го користиме дома, на работа, во викендичка.

Да не зборам за младава генерација не ни користат фиксен телефон дома воопшто.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.131
Поени од реакции
2.336
Со технологијава на мобилниве воопшто не ти е потребно фиксен телефон освен ако е потребна телефонската линија поради интернетот кој го користиме дома, на работа, во викендичка.

Да не зборам за младава генерација не ни користат фиксен телефон дома воопшто.
Не мислев на фиксен телефон, туку на фиксен интернет (особено оптика). Што сака нека прават ама оптика до дома ништо не ја заменува.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.721
Поени од реакции
4.212
Па што е порблемот МТС да си нуди услуги тука, ќе има повеќе избор, а со најновите аквизиции лесно ќе може да понудат ексклузивни содржини.
Нема конкуренција затоа што УМ се трга од овој пазар (инвестира Грција и Бугарија последно) На местото од Тотал имаш замена со МТС.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.824
Поени од реакции
5.686
Ќе видиме што ќе испадне со Телеком Србија тука. Прво нека регистрираат фирма тука па потоа ќе зборуваме и тема ќе отворам.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.252
Поени од реакции
6.469
Ќе видиме што ќе испадне со Телеком Србија тука. Прво нека регистрираат фирма тука па потоа ќе зборуваме и тема ќе отворам.
со интернетот се исто срање како А1 или бившо вип, се жалат луѓе дека мн брзо им се троши


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.458
Поени од реакции
643
Нема конкуренција затоа што УМ се трга од овој пазар (инвестира Грција и Бугарија последно) На местото од Тотал имаш замена со МТС.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Скроз неточно, се шират на споменатите пазари, воопшто не напуштаат. Тотал ќе добие конкуренција во сателитската платформа на МТС.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.721
Поени од реакции
4.212
Скроз неточно, се шират на споменатите пазари, воопшто не напуштаат. Тотал ќе добие конкуренција во сателитската платформа на МТС.
Нема проблем :) Ќе правиме муабет дали е точно или не :) Разгледај малце прво пред да пишуваш
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.458
Поени од реакции
643
Нема проблем :) Ќе правиме муабет дали е точно или не :) Разгледај малце прво пред да пишуваш
А имаш ти било каква индикација дека УМ го напушта екс-ју пазаров?. Јас сум добро упатен и знам дека нема да се повлечат.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.721
Поени од реакции
4.212
А имаш ти било каква индикација дека УМ го напушта екс-ју пазаров?. Јас сум добро упатен и знам дека нема да се повлечат.
Не е битно јас и ти што мислиме, битно е како стојат работите и фактите. УМ нема што повеќе да бара на овој пазар. Со Вимблдон ако мислиш дека ќе опстани тука тогаш во ред е :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.564
Поени од реакции
15.354
Не е битно јас и ти што мислиме, битно е како стојат работите и фактите. УМ нема што повеќе да бара на овој пазар. Со Вимблдон ако мислиш дека ќе опстани тука тогаш во ред е :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
УМ не е само спорт клуб, тие само со гранд би опстанале во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom