TВ права за спортски настани

Член од
11 септември 2016
Мислења
27
Поени од реакции
13
Треба ли да се активира пакет за да ги даде Арените. Кај мене е Демо и немам арени
Автоматски споено мислење:

Треба ли да се активира пакет за да ги даде Арените. Кај мене е Демо и немам арени
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.544
Поени од реакции
4.910
Треба ли да се активира пакет за да ги даде Арените. Кај мене е Демо и немам арени
Автоматски споено мислење:

Треба ли да се активира пакет за да ги даде Арените. Кај мене е Демо и немам арени
внесе телефон?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.587
Поени од реакции
4.163
Пробал некој директ на ТВ или мора да активираш прво на телефон, па потоа на ТВ?
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
27
Поени од реакции
13
Пробал некој директ на ТВ или мора да активираш прво на телефон, па потоа на ТВ?
директно на андроид бокс ги активирав
Автоматски споено мислење:

ги нема кај нас, со менање впн ги има каналите
фала ке пробам со touchvpn
 
Член од
17 август 2018
Мислења
16
Поени од реакции
3
Gde su sve dostupni Arena Cloud paketi?
Arena Cloud paketi su dostupni u sledećim zemljama: Srbija, BiH, Crna Gora, Hrvatska, Severna Makedonija, Slovenija. Arena Sport kanali nisu dostupni za sledeće zemlje: Hrvatska, Severna Makedonija, Slovenija. Emitovanje određenih kanala zavisi od zemlje u kojoj koristiš aplikaciju. Na stranici Paketi možeš preuzeti listu po zemljama.

За џабе хајпот. Ги нема Арените :/
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.544
Поени од реакции
4.910
директно на андроид бокс ги активирав
Автоматски споено мислење:


фала ке пробам со touchvpn
нема апликација за андроид бокс(тв)
Автоматски споено мислење:

Gde su sve dostupni Arena Cloud paketi?
Arena Cloud paketi su dostupni u sledećim zemljama: Srbija, BiH, Crna Gora, Hrvatska, Severna Makedonija, Slovenija. Arena Sport kanali nisu dostupni za sledeće zemlje: Hrvatska, Severna Makedonija, Slovenija. Emitovanje određenih kanala zavisi od zemlje u kojoj koristiš aplikaciju. Na stranici Paketi možeš preuzeti listu po zemljama.

За џабе хајпот. Ги нема Арените :/
Само нас не нема у листиве ццц
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
833
Поени од реакции
969
Сега за сега, од просторот на поранешна Југославија, само ХРТ ги откупи тв правата за фудбалската Лига на шампиони за наредните 3 сезони - 2021/2022, 2022/2023 и 2023/2024. Се работи за пакетот за натпревари во Средите.
Се шушка дека РТС од Српскиот Телеком ќе ги откупи тв правата за напреварите од Среда.

Појаснување: Уефа нуди поефтин пакет за националните тв сервиси да ги откупат натпреварите во Среда, т.е националните сервиси да имаат право на еден натпревар од Среда и тоа да имаат право да бираат први кој натпревар го сакаат за пренос и овој пакет го откупи ХРТ директно од Уефа по повластена цена.

А нас од МРТ ќе ни продаваат магла дека не се во можност да откупат за Среда да пренесуваа Лига на шампиони.
Вистината е дека МРТ воопшто не се заинтересирани да платат кај УЕФА, и откако на првиот јавен повик не платиле кај УЕФА сосема е нормално да Телеком после ќе бара многу поголема сума за да отстапи натпревари на МРТ.

Во превод: и следните 3 сезони нема да има Лига на шампиони ниту во Среда како и овие последни 3 сезони.


Белорусија државната телевизија си пренесува целосно Лига на шампиони.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.979
Поени од реакции
2.703
Поздрав,
Има ли ја некој активирано апликацијата: arena cloud на смарт тв... Ја инсталирав но за активација бара контакт и има оставено тел број за мк.... :sleep:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.539
Поени од реакции
817

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.194
Поени од реакции
5.251
Oфицијално повторно ќе може да гледате на Аrena Sport фудбал UEFA Лига Шампиони, Лига Европа и Супер куп сезона 2021/24 година.

  • Правата за Македонија ги има Македонски Телеком за Лига Шампиони и Супер Куп додека за Лига Европа Телеком Србија.
  • Правата за Хрватска ги има Телеком Србија и еден натпревар во среда HRT државната телевизија за Лига Шампиони и Супер Куп. За Лига Европа Телеком Србија.
  • Правата за Црна Гора ги има Телеком Србија и МTEL Црна Гора за Лига Шампиони, Супер Куп и Лига Европа.
  • Правата за Босна и Србија за сите овие UEFA фудбалски натпреварувања ги има Телеком Србија.

 
Последно уредено:
На врв Bottom