TВ права за спортски настани

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
arena cloud ima promo do 28.02.2021 sea go aktivirav
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Колку е месечна претплата? И за промо периодов е бесплатно нешто како Нетфликс што има или само на попуст?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Штета ако не биде ова достапно и за Android tv оперативниот систем кој го има на некој од телевизорите како што се Philips, Sony и други.
На страната пишува дека наскоро ќе има и апликација за Smart TV...
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.118
На страната пишува дека наскоро ќе има и апликација за Smart TV...
Да... Сношти на арена кажаа дека за 10 тина дена ќе можело да се гледа и на lg и самсунг смарт тв-ата...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Да... Сношти на арена кажаа дека за 10 тина дена ќе можело да се гледа и на lg и самсунг смарт тв-ата...
Aма јас имам Smart tv со Android tv оперативен систем на телевизорот. Ако ја нема достапна таму таквите корисници или ќе мора со помош на Cromcast или да поврзуваат лаптоп на телевизор.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.118
Aма јас имам Android tv на телевизорот.
пробај уште сега...има андроид апликација...

Lista preporučenih uređaja

Svi modeli od serije F pa na dalje

Svi modeli sa NetCast i WebOs operativnim sistemom

Svi modeli od treće generacije pa na dalje
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
пробај уште сега...има андроид апликација...

Lista preporučenih uređaja

Svi modeli od serije F pa na dalje

Svi modeli sa NetCast i WebOs operativnim sistemom

Svi modeli od treće generacije pa na dalje
Има Аndroid но не и на телевизориве со Android tv оперативен систем.

Читав коментари многумина се жалат не е стабилна апликацијата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Aма јас имам Smart tv со Android tv оперативен систем на телевизорот. Ако ја нема достапна таму таквите корисници или ќе мора со помош на Cromcast или да поврзуваат лаптоп на телевизор.
Ти немаш смарт тв него имаш андроид тв, како јас
Иначе ова е ок ако може да се дели на повеке уреди 11евра 270 канали
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Ти немаш смарт тв него имаш андроид тв, како јас
Иначе ова е ок ако може да се дели на повеке уреди 11евра 270 канали
Се се тоа Smart телевизори. Оперативниот систем е само различен и слични функции имаат сите телевизори со интернет и апликации.

Во услугава не верувам дека ќе може да ги гледаме сите тв канали во Македонија. Сите канали немаат целосни или дел од програмата права за емитување. Иако гледам таму ја има и хрватската и црногорската Arena ние во Македонија ќе ја гледаме најверојатно само српската верзија.
 
Последно уредено:

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
5.433
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Се се тоа Smart телевизори. Оперативниот систем е само различен и слични функции имаат сите телевизори со интернет и апликации.

Во услугава не верувам дека ќе може да ги гледаме сите тв канали во Македонија. Сите канали немаат целосни или дел од програмата права за емитување. Иако гледам таму ја има и хрватската и црногорската Arena ние во Македонија ќе ја гледаме најверојатно само српската верзија.
Ги има сите Арени дури и една Фајт арена, ги има Ртс1, 2,3, Драма, Обн. Ова за силвер паќетот, не сум пробал да се претплатам на голд пакетот. Може некој да проба секако е бесплатно за 3месеца.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Ги има сите Арени дури и една Фајт арена, ги има Ртс1, 2,3, Драма, Обн. Ова за силвер паќетот, не сум пробал да се претплатам на голд пакетот. Може некој да проба секако е бесплатно за 3месеца.
besplaten e samo
1606389446092.png
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Gde su sve dostupni Arena Cloud paketi?
Arena Cloud paketi su dostupni u sledećim zemljama: Slovenija, Hrvatska, BiH, Srbija, Crna Gora, Severna Makedonija. Ukoliko se registruješ u nekoj od ovih zemalja, sadržaj možeš gledati na bilo kojoj od navedenih teritorija. Emitovanje određenih kanala zavisi od zemlje u kojoj koristiš aplikaciju.

Или со други зборуви, ќе има ограничување во содржините во зависност од која земја пристапуваш. Ќе биде интересно да видиме како ќе регулираат од кај нас.
На пример хрватските Арени немаат право на ЛШ (од догодина ќе имаат) и тие се прикажуваат на подрачјето на Хрватска, српските верзии имаат право и тие се прикажуваат кај нас, ама тука ќе видиме како ќе се регулираат правата со Македонски Телеком.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom