TВ права за спортски настани

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Европско ракомет на Телма и на РТРС. За РТРС знам ја имаат VIP и Телеком. РТРС сигурно ќе пренесува кога србите ќе играат.
Ќе мора да затемнат нашиве оператори, кој сака нека игра. Кај нас Телма ги има правата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Ќе мора да затемнат нашиве оператори, кој сака нека игра. Кај нас Телма ги има правата.
За серијата Сенки над Балканот не беше затемнето а на РТРС почна една недела пред МРТ.

Исто и за Твоето лице звучи познато нит беше затемнето нити ништо.

Туку ај ќе видиме сепак ова е спорт.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
За серијата Сенки над Балканот не беше затемнето а на РТРС почна една недела пред МРТ.

Исто и за Твоето лице звучи познато нит беше затемнето нити ништо.

Туку ај ќе видиме сепак ова е спорт.
Ако Телма има откупено права за Маккедонија, а има, на нивно барање ќе мора да се заатемни сигналот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
TВ правата за спортски преноси расте

300.000 евра е цената за Австралија Опен Тенис финалето и поради тоа Хрватската радио телевизија нема можност да откупи права за пренос на финалето во кој игра Марин Чилиќ.
300.000 или 2,2 милиони куни.
Повеќе на линкот од HRT http://sport.hrt.hr/426873/hrvatska-radiotelevizija-nije-uspjela-otkupiti-prava-prijenosa-finala-australian-opena
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/Publications/uefaorg/Marketing/01/62/45/02/1624502_DOWNLOAD.pdf

За Србија пак Телеком Србија ( Арена ) ги има правата за ЛШ
Од поодамна ви кажав дека следните 3 години, освен во Хрватска, во сите останати земји ќе си продолжи како што е, ЛШ ќе оди на српската Арена. Истото важи и за ЛЕ.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
МРТ1 ги обезбеди правата за Зимската Олимпијада
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
denes na eurosport ima olimpijada bas sega pred malki gledav ski skokovi od olimpijadata a na mtv1 na programata za utre pisuva sveceno otvoranje za utre a denes na eurosport ima olimpijada
Од кога пратиш олимиски игри? Секогаш ден два има по некои квалификации пред свеченото отворање.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Од кога пратиш олимиски игри? Секогаш ден два има по некои квалификации пред свеченото отворање.
toa go znam no otsekogas sum gi gledal posle svecenoto otvoranje bidejki na mtv togas ja prenesuvaa olimpijadata no vaka deneska pustam na eurosport si imae kvalifikacii toa ne mi e jasno zosto I mtv ne gi prenesuva niv
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
toa go znam no otsekogas sum gi gledal posle svecenoto otvoranje bidejki na mtv togas ja prenesuvaa olimpijadata no vaka deneska pustam na eurosport si imae kvalifikacii toa ne mi e jasno zosto I mtv ne gi prenesuva niv
MРТ одвај обезбедиле права за олимпијадава ти сакаш и квалификации да емитуваат, ако примети пред три дена објавија официјално дека обезбедиле права.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885
Најдете ми радиодифузен сервис(хрт, ртс, ртвсло, бхрт) кој има преноси пред почеток на отварање на игрите.
Освен ЛОИ во Рио/Лондон каде имаше преноси од фудбалските натпревари, при бидејќи турнирот беше врв.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.865
Поени од реакции
7.553
Мислам дека никој од балканскиве државни телевизии не пренесува пред отварање програма што ја има олимпијадата.

Кога беа летните во Лондон МРТ на сајтот пушти некој посебни стрим тв канали кај што по цел ден 24 часа имаше спорт од олимпијадата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom