System Sounds проблем

Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Ми го донесоа лаптопот од сервис и ни звук ни ништо... Претпоставувам дека фали нешто драјвер или поима немам што, ама јас па ич не се разбирам во ова и пред да направам нешто полошо си реков да си прашам .
Претпоставувам дека проблемот е поврзан со system sounds бидејќи сите други покажува дека работат
Ај ако некој се разбира во ова нека ми помогне цел ден го изгубив вчера гледајќи видеа на youtube и правејќи симнувајќи/подесувајќи некои ствари и ништо не ми помогна..
Ако е нешто со драјвер кажете ми кој и од каде да симнам
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.829
Поени од реакции
23.713
Кој фирма е лаптопот, поточно кој модел? Треба да пишува некаде на него, најчесто позади.
Оди на веб страната на фирмата, барај support/drivers, одбери го твојот модел, одбери го твојот оперативен систем (тука треба да внимаваш 32 битен/64 битен, првин оди десен клик на computer, properties и види дали е 64/32), симни аудио драјвер, инсталирај и тоа е тоа.
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
64
Поени од реакции
14
Кој фирма е лаптопот, поточно кој модел? Треба да пишува некаде на него, најчесто позади.
Оди на веб страната на фирмата, барај support/drivers, одбери го твојот модел, одбери го твојот оперативен систем (тука треба да внимаваш 32 битен/64 битен, првин оди десен клик на computer, properties и види дали е 64/32), симни аудио драјвер, инсталирај и тоа е тоа.

Ќе пробам , иако мислам дека брат ми се обиде на тој начин вчера.
Инаку 64 битен пишува дека ми е... ќе се обидам повторно[DOUBLEPOST=1430569174][/DOUBLEPOST]Џабе.... на звучници работи , кога не се вклучени звучници нема никаков звук ...
 
Последно уредено:

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.801
Поени од реакции
4.414
Иди во control panel>sound и кај првиот таб што е (playback) пробувај за секое поединечно десен клик и set as a Default Device. Види дали некое ќе функционира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom