Survivor Србија/Хрватска

Член од
4 јануари 2016
Мислења
115
Поени од реакции
207
Смешна сезона со уште посмешни победници..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Вечерва почнува новата сезона на Survivor на српската и хрватската Nova.
1000005049.jpg
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ќе ги поставуваат епизодите некаде на интернет?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Ја гледа некој сезонава? Јас после првата сезона на Nova изгубив желба за гледање.

Тотално досадно е. Слични полигони секоја сезона, еве гледам и оваа имаат некој слични.

Најубави беа сезоните кога имаше Vip учесници, кога беше со учесници од повеќе држави мешано во племињата, водител беше Андрија Милошевиќ. Е тоа беа интересни сезони.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Јас гледам. Интересно ми е, што знам. Nothing special ама топ за опуштање.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
И јас ги гледам сите сезони, дефинитивно најдобри беа со Андрија. Иако онаа сезоната со Накова, Станија и Жаре Бербер, 4тата по ред, беше тотална катаклизма. Таа сезона воопшто не ми беше интересна, вајб даваше ко Фарма или Задруга да си, голи се соблакаа за поише луѓе да ги гледаат. Најдобри дефинитивно беа прва и втора, со Немања Павлов и Аце Крајишниќ, па и трета со Тони Зен беше доста интересна, може уште толку ни беше интересна дека Тони газеше и супер не претставуваше. Откога е новиот формат, со турската продукција, дефинитивно оваа сезона има најлоши натпреварувачи, па и лани и прехлани гинеа на полигоните, на овој од вчера знам лани двајца глава дупнаа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.860
Поени од реакции
7.548
Додека Nova Србија и Хрватска имаaт Survivor Бугарија BTV имаат лиценца за реално шоу налик Survivor.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom