Surf 'n' Fries - нов ланец на брза храна

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
surffries.jpg

Меѓународниот ланец на брза храна Surf’n’fries, утре (среда) во 17 часот ќе го отвори својот прв објект на плоштадот во Скопје, на улица „Никола Кљусев“ (поранешна „Максим Горки“). По интернационалниот успех и многуте иновации, Surf’n’fries е првиот FAST FOOD ресторан во Македонија во кој храната ќе се приготвува во печка на воздух, без употреба на масло.

photo-slider-frynuggetsdrink-9-image-rotator-77_image_rotator-630x422.jpg

Помфритот се подготвува според нова иновативна SURFFRY технологија, која работи на топол воздух без воопшто да се става масло. Скопје е третиот град во светот кој ќе ја добие оваа технологија по Риека и Будимпешта. Освен начинот на кој се подготвува храната, тоа по што овој бренд е познат е и практичната амбалажа. Таа е направена така што во неа можете се да носите во една рака, односно помфритот, пилешкото, сосовите и сокот.

unnamed3-472x630.jpg

Менито на Surf’n’fries можете да го разгледате од среда 17 декември, па натаму. Побарајте ги Surf’n’Fries хостесите низ центарот на Скопје од кои ќе добиете купон.

Surf’n’fries е ланец на FAST FOOD ресторани кој во 11 држави во Европа, има преку 40 објекти и од година во година бележи раст на продажбата. Со Surf’n’fries во Скопје, Македонија ќе биде на мапата на државите која на својот пазар ќе имаат модерен и единствен ланец на брза храна Surf’n’fries.

Извор: http://kadevecer.com.mk/surf-n-fries-go-otvora-svojot-prv-objekt-vo-skopje/

Прв пат слушам за овој ланец на ресторани. Никогаш немам пробано, не очекувам нешто wow освен напумпани цени, нека спадне малце фамата и ќе се проба, чисто ради реда. Дали некој од вас има јадено до сега во Surf 'n' Fries и што очекувате?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Земал некој купон до сеа? Што дава купонот, попуст, 20,30%?
Пробуем обавезно, во долга потрага сум по замена за McDonalds.
Мада не сум по пилешкото а овие нешто на пилешко ми фураат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Далеку од експерт. Ама ајде кога веќе се нафаќаш, ајде побиј ме.
Да те видам.
Канцер е болест позната меѓу народот како рак.
Surf 'n' fries е ланец на фест фуд исхрана.

Болест не е исто што и бизнис.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ај не забегувајте толку многу со "продуктивна" дискусија.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.964
За мене многу позначајно е кога ќе почнат да продаваат сендвичи со помфрит и се остало за 100 денари, а притоа не умреш од глад 5 минути после јадењето, отколку некои фенси=шменси технологии со кои ќе си ги правдаат напумпаните цени. И 100 денари е многу, ко ќе ми текне дека едно време за 50 денари можеше да се најадеш со сендвич.
Бурекот владее сеуште.
 
C

cige

Гостин
Гледам тоа комплетот помфрит+прсти е 249 денари. Па со тие пари во кујната на Керфур да ме утепаш нема се да изедам што сум платил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom