Supporta собни медијапански врати... Искуство?

Член од
22 јуни 2019
Мислења
434
Поени од реакции
568
Наскоро треба да купувам собни врати и гледам така каде има што како по пристапна евтина цена и ги гледав овие но незнам што квалитет се читав нешто на интернет по српски портали некој викат срање се хотелски некој викат добри биле па незнам за што да се одлучам за какви врати ? Има некој искуство со овие врати да има ставано да каже како се изработени и што квалитет се ? Или нешто друга препорака..

 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.263
Поени од реакции
1.121
Друштво имам релативно исто прашање, воедно да не отварам нова тема.
Дајте искуство за собни врати, цени итн. Потребно ми нешто поефтино, како и да е давајте било какви искуства, линкови да читнеме. Значи потребно ми е мислење за собна врата.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
434
Поени од реакции
568
Друштво имам релативно исто прашање, воедно да не отварам нова тема.
Дајте искуство за собни врати, цени итн. Потребно ми нешто поефтино, како и да е давајте било какви искуства, линкови да читнеме. Значи потребно ми е мислење за собна врата.
Исто и мене нема никој да пише на тамава со искуство... За глупости сите први се..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.827
Поени од реакции
8.557
Друштво имам релативно исто прашање, воедно да не отварам нова тема.
Дајте искуство за собни врати, цени итн. Потребно ми нешто поефтино, како и да е давајте било какви искуства, линкови да читнеме. Значи потребно ми е мислење за собна врата.
Исто и мене нема никој да пише на тамава со искуство... За глупости сите први се..
Што ве интересира? Работев во фирма што прави собни врати,ак знам ќе ви кажам .
@Inconito Тие што ги гледаш ти се џубре,внатре се картон еден појак удар и ќе направиш дупка..плус ако не ти е рамномеврно греењето зимно време во двете простории,внатре надвор за година-две има да се искриват како банана да бидат пошто рамката е од медијапански стапчиња,а медијапанот се витка ненормално.Бравата е ок,за рачки плус 10 евра па нагоре..моја препорка барај МАСИВ.Aко сакаш подолго да ги имаш,ако не ти си знаеш.Крилото е фушерај.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2019
Мислења
434
Поени од реакции
568
Што ве интересира? Работев во фирма што прави собни врати,ак знам ќе ви кажам .
@Inconito Тие што ги гледаш ти се џубре,внатре се картон еден појак удар и ќе направиш дупка..плус ако не ти е рамномеврно греењето зимно време во двете простории,внатре надвор за година-две има да се искриват како банана да бидат пошто рамката е од медијапански стапчиња,а медијапанот се витка ненормално.Бравата е ок,за рачки плус 10 евра па нагоре..моја препорка барај МАСИВ.Aко сакаш подолго да ги имаш,ако не ти си знаеш.Крилото е фушерај.
Вака препорака на буџет до 8000ки врата има нешто квалитетно да се најде ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.827
Поени од реакции
8.557
Вака препорака на буџет до 8000ки врата има нешто квалитетно да се најде ?
Тешко,за таа цена ..Сите се горе доле 120-130 евра,ти кажувам од прва рака што материјал се и не-квалитет.Масивните се доста скапи 200+евра..Е сега ако не ти е за подома,ако ти е за викендица или стан кај што нема многу да ги користиш ќе ти бркаат работа и овие не дека не.

Или барај некој мајстор да ти направи ама со дрвени рамки,не медијапански..
 
Последно уредено:
Член од
27 јануари 2022
Мислења
38
Поени од реакции
11
Еве едно искуство со собни медијапански врати.. пред две години ставив 5 медијапански врати со дебелина 6мм. Се греам на клима, и вратата каде што се греам видете и сами колку се искриви.. една врата платив 220 евра со монтажа.
 

Attachments

Член од
20 септември 2008
Мислења
11.827
Поени од реакции
8.557
Еве едно искуство со собни медијапански врати.. пред две години ставив 5 медијапански врати со дебелина 6мм. Се греам на клима, и вратата каде што се греам видете и сами колку се искриви.. една врата платив 220 евра со монтажа.
Тоа го имам пишано погоре.
 
Член од
27 јануари 2022
Мислења
38
Поени од реакции
11
Тоа го имам пишано погоре.
Вратите се платени 230€ со монтажа и еве втора зима и се искриви премногу.. дали е нормално? Се работи за 6мм медијапан наводно со дрвена рамка.. 20220127_211600.jpg 20220127_211600.jpg
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.827
Поени од реакции
8.557
Нормално е медијапански се.Исто е и кај мене.Грееш една просторија,ходникот ти е ладен,голема варијација во температура и тоа е тоа.Моите се масивни па се искривија,едноставно медијапанот е ѓубре материјал за врата,ама далеку поевтино од дрво и полесно за обработка,а цената им е боли глава само што се фенси на изглед,квалитет нула.
А дека се со дрвена рамка лажат 100%

IMG_20220201_181903.jpg
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
14.591
Поени од реакции
17.297
Мене ми направија дрвени врати, бука, ставени се 2015 година, како вчера да се ставени. Никаков проблем сум немал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom