Supporta собни медијапански врати... Искуство?

Член од
22 јуни 2019
Мислења
306
Поени од реакции
359
Наскоро треба да купувам собни врати и гледам така каде има што како по пристапна евтина цена и ги гледав овие но незнам што квалитет се читав нешто на интернет по српски портали некој викат срање се хотелски некој викат добри биле па незнам за што да се одлучам за какви врати ? Има некој искуство со овие врати да има ставано да каже како се изработени и што квалитет се ? Или нешто друга препорака..

 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.262
Поени од реакции
1.119
Друштво имам релативно исто прашање, воедно да не отварам нова тема.
Дајте искуство за собни врати, цени итн. Потребно ми нешто поефтино, како и да е давајте било какви искуства, линкови да читнеме. Значи потребно ми е мислење за собна врата.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
306
Поени од реакции
359
Друштво имам релативно исто прашање, воедно да не отварам нова тема.
Дајте искуство за собни врати, цени итн. Потребно ми нешто поефтино, како и да е давајте било какви искуства, линкови да читнеме. Значи потребно ми е мислење за собна врата.
Исто и мене нема никој да пише на тамава со искуство... За глупости сите први се..
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.497
Поени од реакции
7.773
Друштво имам релативно исто прашање, воедно да не отварам нова тема.
Дајте искуство за собни врати, цени итн. Потребно ми нешто поефтино, како и да е давајте било какви искуства, линкови да читнеме. Значи потребно ми е мислење за собна врата.
Исто и мене нема никој да пише на тамава со искуство... За глупости сите први се..
Што ве интересира? Работев во фирма што прави собни врати,ак знам ќе ви кажам .
@Inconito Тие што ги гледаш ти се џубре,внатре се картон еден појак удар и ќе направиш дупка..плус ако не ти е рамномеврно греењето зимно време во двете простории,внатре надвор за година-две има да се искриват како банана да бидат пошто рамката е од медијапански стапчиња,а медијапанот се витка ненормално.Бравата е ок,за рачки плус 10 евра па нагоре..моја препорка барај МАСИВ.Aко сакаш подолго да ги имаш,ако не ти си знаеш.Крилото е фушерај.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2019
Мислења
306
Поени од реакции
359
Што ве интересира? Работев во фирма што прави собни врати,ак знам ќе ви кажам .
@Inconito Тие што ги гледаш ти се џубре,внатре се картон еден појак удар и ќе направиш дупка..плус ако не ти е рамномеврно греењето зимно време во двете простории,внатре надвор за година-две има да се искриват како банана да бидат пошто рамката е од медијапански стапчиња,а медијапанот се витка ненормално.Бравата е ок,за рачки плус 10 евра па нагоре..моја препорка барај МАСИВ.Aко сакаш подолго да ги имаш,ако не ти си знаеш.Крилото е фушерај.
Вака препорака на буџет до 8000ки врата има нешто квалитетно да се најде ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.497
Поени од реакции
7.773
Вака препорака на буџет до 8000ки врата има нешто квалитетно да се најде ?
Тешко,за таа цена ..Сите се горе доле 120-130 евра,ти кажувам од прва рака што материјал се и не-квалитет.Масивните се доста скапи 200+евра..Е сега ако не ти е за подома,ако ти е за викендица или стан кај што нема многу да ги користиш ќе ти бркаат работа и овие не дека не.

Или барај некој мајстор да ти направи ама со дрвени рамки,не медијапански..
 
Последно уредено:
На врв Bottom