Super Saiyan Workout Challenge

Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Го пробал некој ова ? :) на прв поглед изгледа лесно но по неколку серии...не баш,до кое ниво можете да стигнете ? :)

super-saiyan-workout.jpg


Focus : Full Body

Type : Combat Skills (Streamline functional strength)

Difficulty : NOT suitable for beginners

Extra Credit: 30 seconds rest between sets.

Some workouts are meant to be completely off this world. A super Saiyan state can only be reached when you go beyond your current limits, so this one’s designed to help you get there faster. Remember that in true Goku fashion the secret to super strength is simply to train more and train harder. So power up.
 
E

Epsilon

Гостин
Братче остај сајонски форми ова она, гледај колку можи да ти издржи телото итн.. па тренирај како мислиш.

Јас ако се водев според програми (добро за совети слушам) ми се чини немаше да стигнам на нивото на кое што сум.

;)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Братче остај сајонски форми ова она, гледај колку можи да ти издржи телото итн.. па тренирај како мислиш.

Јас ако се водев според програми (добро за совети слушам) ми се чини немаше да стигнам на нивото на кое што сум.

;)
Предизвик е ништо повеќе,и јас не се водам по ова ама интересно е да пробаш да видиш до кај си :)
 
E

Epsilon

Гостин
Предизвик е ништо повеќе,и јас не се водам по ова ама интересно е да пробаш да видиш до кај си :)
The only one who can beat me/you, IS ME(/YOU). :)

Што значи пример, ако си трчал за 15 минути да речеме 6 круга, пробај победи го тоа! :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
http://themurphchallenge.com/the-workout/

ова со обични на вратило не кипинг, и со панцир 10кг на тебе, за под еден саат :cuc:
инаку овој тренинг го тренирал Lt. Michael Murphy, navy seal кој гине на мисија заедно со уште тројца, па ова е како пост хумано направен. Повеќе е познат мегу кросфитерите ама они го прават со кипинг пулапс и е полесен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.929
Која цел сакаш да ја постигнеш со програмава?
Ваквите програми знаат да бидат многу зезнати во однос на повредите, ако ја пробуваш внимавај што правиш!
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
124
Поени од реакции
97
Која е поентата на punches и kicks? Озбилно прашувам пошто не гледам корист
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Ова изгледа интересно и предизвикувачки, сем трчањето кое е монотоно и може да ти убие волја. Додуше, ова се однесува и на тренинг на волјата, штом се прави секој ден.
Претпоставувам не е важно во колку серии ќе бидат изведени повторувањата.
 
E

Epsilon

Гостин
Ова изгледа интересно и предизвикувачки, сем трчањето кое е монотоно и може да ти убие волја. Додуше, ова се однесува и на тренинг на волјата, штом се прави секој ден.
Претпоставувам не е важно во колку серии ќе бидат изведени повторувањата.
It's... anime parody!

И имам сретнато низ нет онака од поискусни коментари и не е баш добра за почетници.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
No, i'm a foolish person, зато што реплицирам на безвезни коментари. :D
Немој таков самокритичен да си. Еве, замисли да почнев да правам по 100 комада стомачни, склекови и чучњеви и да трчам по 10 км секој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom