Summerland

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Баш ме интересира што мислите за новиов тинејџерски сериски филм на МТВ ”САМЕРЛЕНД” ? јас би рекол дека е добар:))) едниствена добра работа на мтв.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Интересна серија,ја гледам кога ќе ја фатам.Од колку саат точно се емитува?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ja davaat na pladne vo 2 i po polnok vo 00 00
Interesen film i ja po gleam
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
Абе тој не го глејте јас го глеав и на МТВ и на АЛФА и на НОВА. Втората сезона и го кратат секаде дека филмот веќе не се снима во Америка го прекинаа снимањто зошто немаше голема гледаност!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Абе темава е од август 2006та
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.106
Поени од реакции
816
A бе а зошто да не го гледаме? :pos:
Јас го гледав на сите 3 гореспоменати телевизии, интересен ми беше :)
 
Член од
21 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
3
A бе а зошто да не го гледаме? :pos:
Јас го гледав на сите 3 гореспоменати телевизии, интересен ми беше :)
Зошто да не го гледате? :pos:
Ви давам само совет да не ја засакате серијата интересна ќе ви стане и после коа ќе ја прекинат ќе се разочарате глупости коа никој не ја гледал. Иначе јас ја гледам ама не ја пратам веќе.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ја гледам чат-пат кога ќе ја фатам..
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
филмов го имам гледано, башка го пуштаат летен период...:)) иии више ги научив епизодите како идат ....:D
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Mnogu glupa serija,edinstveno dobro i vredno sto izleglo od taa produkcija e Charmed!
Toa go imaat kazano i samite producenti,deka Charmed e vrvot na Speling.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Mnogu glupa serija,edinstveno dobro i vredno sto izleglo od taa produkcija e Charmed!
Toa go imaat kazano i samite producenti,deka Charmed e vrvot na Speling.
Charmed? Мислиш на онаа кај нас што ја даваа преведена како Волшебнички? Поглупа серија неам гледано. Башка и визуелните ефекти на магиите се многу лошо направени. Катастрофа!

Back on topic:
Не е лоша оваа Самерленд. Ја гледав пред некоја година на телевизија, мислам дека не ја догледав или прекинаа да ја даваат.
 
Ј

јовица11

Гостин
Se slagam deka Charmed bese tinja serija,i tesko i daleku deka Speling ja smetal za najbolja koga od nego izlegle klasici kako:Charlies angels(serijata),Dinasty,Beverly Hills,Melrose place...Charmed e najniskobudzetniot tv proizvod koj edvaj se vlecese nekako so rejtinzi i bese pred ukinuvanje na krajot na sekoja sezona:tapp:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Se slagam deka Charmed bese tinja serija,i tesko i daleku deka Speling ja smetal za najbolja koga od nego izlegle klasici kako:Charlies angels(serijata),Dinasty,Beverly Hills,Melrose place...Charmed e najniskobudzetniot tv proizvod koj edvaj se vlecese nekako so rejtinzi i bese pred ukinuvanje na krajot na sekoja sezona:tapp:
Збори за тоа колку била нискобуџетна(но сепак далеку од најнискобуџетна во споредба со други), за тоа колку лоша глума има, но не збори за рејтинзите кои биле за пред укинување. Всушност толку добри рејтинзи и не биле очекувани(за првата епизода). Со тек на времето рејтинзите опаѓаа, но никогаш серијата не била под знак прашалник за продолжување со следна сезона. Дури ќе имало и 9та сезона доколку актерките сеуште се сложуваа во живо како во првите сезони, и секако доколку не беа преморени и сакаа да направат нешто различно од тоа.
Патем, серијава никогаш не била наменета за возрасни, ниту пак сакале да постигнат култна серија, туку едноставно забава за помалите. Маските беа поприлично смешни, а дијалозите беа уште посмешни. На добар начин, бар повеќето. Секако имаше и разголување за малку да се напалат некои недораснати кои штотуку почнуваат со откривање на сексуалните перверзии кои можат да ги прават од мали години тинкајќи го на тета Алиса во 1001ниот костум по прслук и гаќици.
Ја сакав кога бев помал. Ја сакаа и моите другар(к)и. Интересна е доколку сакаш да се насмееш. Никогаш серијава не сум ја сметал за некаква мистерија, и уште помалку за серија во која од моќите произлегуваат сериозни работи, и има демони кои го уништуваат човештвото и сите оние омг глупости кои некој би сакал да ги има. Јас од серијава ги сакав сите оние глупости кои карактерите ги правеа под влијание на таканаречени магии :)

Да се навратам на Самерленд. Е ова е нааааајнискобуџетното срање шо сум го видел на телевизија. Тотално клише после сите телевизиски серии кои те подучуваат на добри работи и како да бидеш мирно дете кое ќе успее во животот.Беверли Хилс за тоа и ништо друго!
Е сега самерленд има и микс од тинејџерски тин срања
Пример од мојава глава. Очекувај да најдеш нешто слично
Jessica to Monica:ах ај лав хим хи ис со кјут.
Next day
Jessica: Оу ви гат хукд ап ви ар гона гет мерииид
Next day
Јеsse: Oмг дет хат чик хес најс еессс
Next day
Јеssica: Ју сик бестрд хау куд ју битреј ми лајк дет, омг
Jesse: Ај лејд хр даун бат ај диднт мин ту оу мај гад ам соу сори ај лав ју мај свити пај ајл невер хрт ју аген
:tapp:
И за крај, се смеам дека викаш една серија тиња, кога гледаш шпански серии кои се 10x тиња
P.S Ноу хард филингс бади :wink:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Серијава Самерленд е далеку од тиња "бади"! Не си ја сфатил изгледа, сега што не била гледана :toe: ама беше интересна, трогателна, поучна... за Чармд немам коментар! :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom