Succession

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.428
Поени од реакции
5.379
Јаки се позадините на сликите, пример кај Шив во позадина се гледа дека Том и свртил грб. Логан е сам во аголот.
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.232
Поени од реакции
8.266
Ја чекам да заврши па да ја изгледам цела
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.818
Поени од реакции
30.910
Od site mokjni sliki, Greg go stai prv? :pos:
Така беа подредени кај што ги ставив. :D Ако ги ставиш една до друга, всушност и има логика, зашто кај некои слики во позадина е одразот од ликот од претходната слика.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
Ако ги ставиш една до друга, всушност и има логика, зашто кај некои слики во позадина е одразот од ликот од претходната слика.
Еве како е редоследод ваљда, успеав да ги склопам. Моќна најава.

FB_IMG_1679420853265.jpg
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.818
Поени од реакции
30.910
Гледаше некој? Обично на почетокот на секоја сезона или на крајот од претходната некој од децата имаше шанса да го заебе Логан / да победи во битка. Но војните на крај секогаш ги добиваше Логан. Сега сите тројца, со здружени сили добиваат битка... па се надевам овој на крај ќе ја изгуби војната.

Инаку, жал ми падна за Том малку. :(

А Грег - типичен кловн!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
Гледаше некој? Обично на почетокот на секоја сезона или на крајот од претходната некој од децата имаше шанса да го заебе Логан / да победи во битка. Но војните на крај секогаш ги добиваше Логан. Сега сите тројца, со здружени сили добиваат битка... па се надевам овој на крај ќе ја изгуби војната.

Инаку, жал ми падна за Том малку. :(

А Грег - типичен кловн!
Се мислев дали да ја гледам искрено, сакав да ја чувам да заврши цела сезона па да ја избинџам у еден ден, ама немаше да издржам 2 месеци. Што знам, јас не добив впечаток дека добија битка, баш напротив. Ко да ги насамари да ја кажат нивната финална цена, и ваљда ќе ги нападне во следна епизода.
Затоа што им кажа „Congratulations on saying the biggest number, you fucking morons" што ми дава впечаток дека сега знае до каде може они да одат. Финално да, сеуште не видовме.
За Том да, жал ми падна и мене ама многу малку. Повеќе го сакав кога беше под капата на Шив, вака ми е апла гзолижач што не знае кај тера.
Инаку дијалозите и во новата сезона не разочаруваат.

Kendal: I've smoked horse.
Roman: He's scared of needles, he is not a real junkie.

И после коа Логан му беше досадно и dry во собата па сакаше некој да го roast-не.

Logan: Who want's to smell Greg's finger eh? Cmon, win a buck. Cmon, roast me!
Greg: Where's all your kids uncle Logan, on your big birthday?
Logan: Where's your old man, still sucking cock?

:pos: :pos:


Не знам ама со Логан сум до крај, се повеќе и повеќе се согласувам кога ќе им рече дека се морони, затоа што така е. Овој Роман кур да му даеш интересен ќе му е пола ден и после сака нешто друго, и така у круг цело време. Никогаш не посветува внимание на едно нешто и нема сенс за бизнис, ова е чоекот што секој ден има некоја нова идеја.
Кендал е човекот што беше татина маза и мислеше дека е најдобар на свет дур не доби шлаканица. И сеа као куче некое ќе бара одмазда, а уствари никој и ништо ќе беше без Логан.
Шив сака да глуми дека е независна силна жена и дека е многу паметна, а си играат играчки со нејзе како сакаат.
Мех, ни до пола не му се. Мислам одлични карактери се сите, ама не се тоа што треба да бидат. Логан влага во соба сите се тресат, со овие им се смеат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.818
Поени од реакции
30.910
Што знам, јас не добив впечаток дека добија битка, баш напротив. Ко да ги насамари да ја кажат нивната финална цена, и ваљда ќе ги нападне во следна епизода.
Затоа што им кажа „Congratulations on saying the biggest number, you fucking morons" што ми дава впечаток дека сега знае до каде може они да одат.
Ама пред тоа Том се јави нели на Нан, и таа му кажа дека веќе не прифаќаат понуди. Џабе е што Логан знае која бројка ја кажале, го изгуби дилот. Тоа „Congratulations on saying the biggest number, you fucking morons" му беше во стил - „За ништо не ве бива, конечно, прв пат ја погодивте бројката и кажавте најголема.“ ;)
Не знам ама со Логан сум до крај, се повеќе и повеќе се согласувам кога ќе им рече дека се морони, затоа што така е. Овој Роман кур да му даеш интересен ќе му е пола ден и после сака нешто друго, и така у круг цело време. Никогаш не посветува внимание на едно нешто и нема сенс за бизнис, ова е чоекот што секој ден има некоја нова идеја.
Кендал е човекот што беше татина маза и мислеше дека е најдобар на свет дур не доби шлаканица. И сеа као куче некое ќе бара одмазда, а уствари никој и ништо ќе беше без Логан.
Шив сака да глуми дека е независна силна жена и дека е многу паметна, а си играат играчки со нејзе како сакаат.
Мех, ни до пола не му се. Мислам одлични карактери се сите, ама не се тоа што треба да бидат. Логан влага во соба сите се тресат, со овие им се смеат.
Баш дека за ништо не ги бива зашто цел живот имале богатство и не знаат буквално ништо да направат, мислам дека на крај Логан ќе умре или ќе му земат се, сеедно, и откако ќе се случи тоа ќе успеат за 1 епизода да ја потонат цела империја и ќе банкротираат. Речиси сум сигурен дека нешто такво ќе се случи.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.428
Поени од реакции
5.379
Да ама Логан треба да ја продај фирмата на ГоЏо за да имаат и децата 10Б капитал. Не верувам дека можат само од инвеститорите да стигнат до таа сума.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
Да ама Логан треба да ја продај фирмата на ГоЏо за да имаат и децата 10Б капитал. Не верувам дека можат само од инвеститорите да стигнат до таа сума.
Да, баш ова. Затоа што кога разговараа за новата компанија што сакаа да ја отворат, баш спомнаа дека гледаат околу 3Б од продажбата на фирмата. А, со тој нивниот банкар кога разговараа прашуваа нонстоп до каде може да одат. 10Б не знам од кај би извадиле без таа продажба. Ќе бидат заебани once again по не знам кој пат.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.275
Поени од реакции
27.648
Ејјјј што се деси бе? Ау скроз неочекувано. Мислам дека пак им го спопика ама ова не го очекував. Кога ќе се додаде на ова и тоа што им го рече у втора епизода „I love you, but you’re not serious people " мислам дека знам што следи.
У секој случај, ова е првата епизода каде што едвај чекав да заврши. Нереално е колку дисфункционална фамилија се, незгодно ми беше да ги гледам како се однесуваат.

Од една страна не сакав ова да се случи, од друга можеби и добро е затоа што сега 100% сум сигурен дека нема да ја обноват за уште една сезона и да ја уништат серијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom