Stremio (гледање филмови и серии онлајн со превод)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515

Stremio e програма (слична на згаснатата Popcorn time)со која може дa гледате филмови, серии, јутјуб видеа и телевизија.
Stremio овозможува да направите свој налог т.е да се регистрирате на програмата со која ќе ви овозможи на самата програма да управувате со календар и други опции кој ја нудат оваа програма.

Може да се каже дека по згаснувањето на Popcorn time ова е најдобрата алтернатива за гледање филмови и серии.

Официјален сајт за симнување : www.strem.io
Oфицијален фејсбук : facebook.com/stremio
Oфицијален твитер : twitter.com/stremio







 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
какво е този Типично што го пишува нагоре? :eek:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
http://www.filmovita.com/

Исти К различна паковка :)
Не е исто. На програмава Stremio бираш филм/серија- епизода, пуштат, бираш превод и гледаш. Додека на сајтот ти што го пиша има за секој филм различни линкови за гледање филмот и те носат до друг сајт каде е прикачен филмот па можно е некој од тие стримови да не работаат добро.

Плус на оваа Stremio програма имаш и календар за серии, имаш рејтинг од imdb да го видиш трејлерот и ред други опции во една програма за да не мора да отвараш повеќе сајтови.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Не е исто. На програмава Stremio бираш филм/серија- епизода, пуштат, бираш превод и гледаш. Додека на сајтот ти што го пиша има за секој филм различни линкови за гледање филмот и те носат до друг сајт каде е прикачен филмот па можно е некој од тие стримови да не работаат добро.

Плус на оваа Stremio програма имаш и календар за серии, имаш рејтинг од imdb да го видиш трејлерот и ред други опции во една програма за да не мора да отвараш повеќе сајтови.
Па и Филмовита е софтвер не те пушта на никаков сајт се слегнува филмот преку торенти таму и имаш преводи така да другото е исто - Филмовита == Стремио
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Сега ја пробав, одлична е. (y)
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
124
Поени од реакции
97
Na sto princip raboti? Kako popcorn preku torenti ili kako Kodi se strimuva? Ako e kako popcorn e glupo spored mene bidejki primer ako sakam nekoja serija od 98ma da gledam nema torrenti ili nekoj pomalku popularen film, dodeka kaj kodi nema problem
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Na sto princip raboti? Kako popcorn preku torenti ili kako Kodi se strimuva? Ako e kako popcorn e glupo spored mene bidejki primer ako sakam nekoja serija od 98ma da gledam nema torrenti ili nekoj pomalku popularen film, dodeka kaj kodi nema problem
Мислам дека е торент, ама и на торент има стари филмови од 98-ма година. Има опција горе да ти се појавуваат филмовите по година и може ќе најде нешто од 98- ма или нешто уште постаро.

Којзнае ова дали има андроид верзија, а мана е што не работи на windows xp, али ретко кој користи сега xp.[DOUBLEPOST=1448020521][/DOUBLEPOST]
Па и Филмовита е софтвер не те пушта на никаков сајт се слегнува филмот преку торенти таму и имаш преводи така да другото е исто - Филмовита == Стремио
Секој со свој вкус а како викаат за вкусови не се дискутира. :D Meне ми се свиѓа тоа што Stremio има поразличен изглед од останати вакви исти по функција програми.
 
Последно уредено:

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Којзнае ова дали има андроид верзија, а мана е што..
Stremio: Yes, we are considering mobile app that will be released soon.
You still can cast to your mobile device, though.

Play a video, click the casting icon (bottom right) and choose Phone/Tablet. You will be provided with QR code and url.

Note that desktop Stremio and your mobile device should be in the same network.
 
Ф

Флеш

Гостин
Марсело,баш почнав едно 4 месеца да користам Попкорн,се додека не го укинаа.Твојот предлог се надевам дека е добар,вечно фала ќе имаш :D Ќе пробам да инстал. и како искуство.
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Сум ги пробал и ова, и попкорн и сите слични на нив. Ништо не ме воодушевило. Почнувајќи од квалитетот па до крај. Кога имаме таква дарба како торентот денес вакви ствари мислам дека не се ни потребни. Бираш кој квалитет го сакаш, ставаш на стик и вози на телевизор. Покрај тоа секако дека е важно и од каде го спуштаме торентот (јавни версус приватни тракери. Во меѓувреме јавните тракери, исто како и попкорн и другиве ствари водат кон проблеми.

https://torrentfreak.com/movie-studio-will-interrogate-suspected-popcorn-time-users-151118/
 
F

Flatter

Гостин
убав интерфејс, доста добра апликација но прашањето е до кога ќе тера пошто е бесплатна и немат реклами, како ли ќе се финансират за да ја одржуват.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom