Stranger Things

Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Многу послаба од првата.. Со фест форвард пола сезона ја изгледав..
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Нетфликс мака мачат очигледно да држат константност на серија. Почнуваат добро, средината веќе не знаат шо праат и крајот тотално аут. Првата сезона беше wow, реално ликовите, приказната, а и ефектите беа врв. Вторава сезона само прва епизода онака беше после почна надоле да иде. Исто ко вот, заглавив на 7ма и после глупостиве веројатно ќе остаам да догледам во друга прилика.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Auu kolku losa epizoda. Sedmata, the sister.
Me izvadi od film, mi skrsi sve. A sednav cela sezona so namera da izgledam.

Posle taa bataliv, si gi ostaviv poslednite 2 za vecer.
Mnogu losa, ko epiozoda od... flash da gledav.
истото и мене ми се случи...ептен ја утнаа со таа епизода, а баш девојчево имаше јаки моќи, можеа нешто поинтересно да склопат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Шо да склопат, покажаа дека се сестри по лабораторија, но со скроз различни идеи за целите во животот.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Тапа вторава сезона (n) .
Ја (из)глеав само поради 80's :ojeaa:атмосфера/референци...како тоа со рекордот на флипери од Night of the Comet (1984). (y)
Пол Рејсер (очекуваше некој друг да се испонаша исто како у Елиенс?:icon_mrgr:) неискористен исто ко М.Модин у првата, картонски ликови двајцата без позадина и премала минутажа, тапа негативциве....
...а и ефектите крш...
Сеа читам ја смислувале приказната за 3тата сезона, која приказна жити се :icon_mrgr: ова истото ќе го вртат уште 2 сезони...:sleep:
И стварно шо им беше со Х-мен спинофф епизодата o_O испипаваат терен за приквел/спинофф...?, пошо тоа е у мода сеа :toe::P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Сите едногласни дека седмата беше најлоша епизода, тотално без никаков концепт и цел. Како и да е, мене целава сезона ми беше баш одлична, дали пошто ја изгледав во една вечер и такво расположението ми беше али држеше тензија и внимание. Ми се допаѓа ликот на Mad Max, убава свежина донесе во сезонава како мала замена на Џејн/Eleven.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.767
Поени од реакции
33.503
Не ве читам, да не ми расипете нешто, јас сум до трета епизода, и дојдов само да си кажам дека епизодава ми беше прејака, а имав чувство по првите две дека ќе ме разочара серијава, некако ми почна многу послабо од првата сезона. Ама по третава епизода ми се врати интересот. Продолжувам. Чааооо...
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ја изгледав и јас целосно серијата, ми се допадна вторава сезона која беше за нијанса послаба од првата ама тоа е затоа што веќе доста работи знаевме од предходно.

Незнам зошто толку ја хејтате 7-та епизода, точно е дека потфрлија со таа епизода ама тука прикажаа како Eleven учи да ја активира и засили својата моќ, со помош на своите мисли и тоа го користи во последната епизода. А дознавме дека постојат и други како нејзе, што мислам дека ќе биде употребено во следните две сезони.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Да ви ебам и клифхенгери и се! Останав пред телевизор цел ден.
"нареднава недела ќе биде понапорна, ај најдобро да паузираме една недела со филм клаб"
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Сите убави работи трајат кратко. Прејака е, ја изгледав во 10 часа и сакам уште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom