Stoned Hedge - нов македонски инди-рок бенд

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Stoned Hedge е нов македонски инди-рок бенд кој започна со креирање авторска музика во септември 2020 година. Во март го снимија својот прв албум кој ќе биде официјално издаден на 28-ми мај со слушачка промоција во МКЦ - Скопје. Во меѓувреме го издадовме спотот/синглот кој ќе биде носечки за албумот. Јас сум инаку гитаристот на бендот, порано бев многу активен на форумов, бев и модератор на Музика така да ви стојам на располагање за сите прашања ^_^ Подолу е линкот од нашиот прв спот

Stoned Hedge - Little Heads (Official Video)


Добредојдени се сите коментари и критики, а кога ќе го издадеме албумот, ќе ги постирам и песните.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.776
Аууу браос бе деца.
Туку од сите 15 лајка до сеа само @Anon-че тажен лајк.
Кој стих во песната те растажи тоуку Анонче? :(
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.477
Поени од реакции
19.126
Super, bas mi e drago.

imam samo 2 kritiki.
Pravete muzika na makedonski jazik i pomalce U2 vibe.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
ova za angloamericki pazar ili ?
Неаме преференцијален пазар, ако се мисли за пеењето на англиски јазик, едноставно тоа е јазикот на кој одбравме да бидат текстовите. Секако, си има предности и слабости тоа во поглед дали на македонски или англиски да се пее :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.776
Неаме преференцијален пазар, ако се мисли за пеењето на англиски јазик, едноставно тоа е јазикот на кој одбравме да бидат текстовите. Секако, си има предности и слабости тоа во поглед дали на македонски или англиски да се пее :)
Остај ги ти патриотите сине. На енглески текстовето си имаат само предност.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
92
Поени од реакции
43
ne e za patiroti rabotava ako sakas uspeh ke pees makedonski,vokalot go nema toj akcent toj govor angliski ne e prirodno da se slusa ova
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.276
Поени од реакции
1.494
Здраво дечки, официјално го пуштивме албумот во етер и многу сме среќни. Подолу праќам линк од плејлистата на Јутуб а истиот е достапен на сите платформи.

Spotify: https://open.spotify.com/album/7ckX00zceXW4MMooo9h3NF

Сите коментари, критики, мислења се добредојдени <3
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom