sto da kupam

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Споредбата ти е доста спротивна. Туарегот иако изгледа како џип, во основа е луксузен SUV - брз, комфорен, екстремно скап за одржување - не е наменет за освојување врвови.

Другите два џипа се веќе по теренски настроени, немаат ни блиску ниво на елеганција и опции внатре како туарегот.

Туарегот со тој мотор не би ти го препорачал, најмногу бидејќи е прескап за одржување (категорија во највисоки екстремни граници). Нит па има некој што го разбира кај нас како што треба, нит па делови ќе најдеш за него.

Не би ти препорачал ниеден од трите, но на крајот изборот е твој - сакаш да возиш способен теренец кој можеш да го носиш и offroad или сакаш луксузно возило што повеќе се управува како лимузина отколку како теренец.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А да му објасневте на човекот зошто да не купува? Вака и јас знам да пишам, не купувај она и точка. Форум е ова, не е чет.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Одлучи се за што ти е, ако ти е до фамилијарно возило карај Туарег, ако сакаш офроуд играчка карај Навара. Да би бирал јас би земал Навара, се разбира поновиот модел, не сум фамилијарен човек а обожавам офроуд возење :motorce:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Одлучи се за што ти е, ако ти е до фамилијарно возило карај Туарег, ако сакаш офроуд играчка карај Навара. Да би бирал јас би земал Навара, се разбира поновиот модел, не сум фамилијарен човек а обожавам офроуд возење :motorce:
која релација последна ја возеше?
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
znaci jas sakam djip da e e sega ovie nisan sto se mi se dopagat sto se vaka offroad nastroeni ama pak tuaregot mi se dopaga od sekogas inaku nema da gi vozam offroad samo za niz selo i vo zima po sneg ako ima[DOUBLEPOST=1511648894][/DOUBLEPOST]mislam deka za tuareg ke se odlucam ama ovie 2.5sto se site vikat deka ne gi bivalo za nisto,za motorot pravam muabet,5.0 mi se dopaga sto e jak a 3.0mi se poskapi i ne znam sto da pravam
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.123
Точак куписи, слушам имало такви офроад настроени и сите ги возет на асфалт
 

Kajgana Shop

На врв Bottom