STING: MY SONGS TOUR 2019 во Скопје на 02.06.2019

Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
STING: MY SONGS TOUR 2019

НАЦИОНАЛНА АРЕНА „ФИЛИП ВТОРИ“ – СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
SKOPJE CALLING 2019!

По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на "57th & 9th" турнејата), Sting се враќа во Скопје на 02.06.2019, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со која сме сите горди, „Филип Втори“.

Стадионот "Филип Втори" за прв пат ќе биде место на кое ќе се одржи концерт на една светска ѕвезда од калибарот на Sting!

Во рамките на турнејата „My songs“ која во суштина претставува best of tour, Sting ќе понуди едно несекојдневно и динамично шоу, фокусирајќи се на неговите најдобри песни од ерата на The Police и од соло кариерата.

„Englishman in New York“, „Fields of gold“, „Shape of my heart“, „Every breath you take“, „Roxanne“, „Message in a bottle“ се само некои од легендарните песни кои што ќе можат да се слушнат вечерта во Скопје, во изведба на една од најголемите рок ѕвезди на светот на сите времиња.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда (19-ти декември) во 09 часот наутро, а цените ќе ги објавиме на ова исто место вечерва во 21 часот.

Билетите ќе бидат пуштени во продажба во среда во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон и онлајн преку http://www.xn--valon-3ve.mk/ и Jugoton по следниве цени и категории:

ПАРТЕР - 1.500 денари
GOLDEN CIRCLE – 3.000 денари (само 2.000 билети, директно пред бина)
SILVER SEATS – 2.000 денари
GOLDEN SEATS – 3.000 денари
ВИП - 4.990 денари (строго ограничени количини)
 
Ф

Флеш

Гостин
Шо ебам.давам 5.000 за ова :vozbud: Човеков ми е омилен воопшто пејач . Кур ме заболе ако на картичка ми останаа уше 100 евра ,до крај на месец . Будала сум,израснав со човеков и неговата музика :cuc: ЧЕКАААААААМ 9 САААТ ...... ШО ЕБАМ ЌЕ ГО СЕЧАМ ..... :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Нема ваљда пак да биде зорт со картиве, а?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Stewart Copeland ги свиреше тапаните во Police. Исто еден генијалец као Стинг, после Police прави филмска музика претежно. Неговото недостижно ниво се осеќа дека недостасува во живите настапи на Стинг, секако во песните на Police....не ми е да хејтам, многу го ценам Стинг, едвај чекај да одам на концертов, пошо за ланскиот не бев тука. Стинг откако се распаднаа свиреше со многу јаки музичари од џез сцената. Ќе беше полн погодок Police реобединети да дојдеа, ама и ова е grand prix за полумртов град као Скопје. На минатиот концерт, по кажување на пријателите, Стинг многу убаво се однесувал кон публиката и бил задоволен, што се гледа по тоа дека се враќа релативно брзо. Се надевам дека ќе пука стадионон.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ќе биде тесно со картиве. Јас вчера си пазарив.

Screenshot_20181220-121641_Facebook.jpg
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Dobi odma email?So bilet zema ? Imaat dosta problem so stranata .Im krasna ednas :LOL:
Бев директ, на лице место.

3 миљарди, бите! Фала, чао! Шо ги ебам, ќе ги сечам :D

Стара школа сум ја, немаше порано тач-скрин, кликање...идеш и дремеш у ред.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Тоа шо не ми се свиѓа у целава концепција - атлетската патека нема ваљда да се користи, или шо знам, ваљда ја држат као опција за ширење, а продаваат карти за трибините. Од искуство од фудбал, од трибините ни С од Стинг нема да се види, а и незгодни се за стоење, многу стрмни.[DOUBLEPOST=1545305745][/DOUBLEPOST]ПРВИОТ ПРОДАЖЕН ДЕН ЗА КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ НА ГРАДСКИ- ПРОДАДЕНИ ОКОЛУ 10.000 БИЛЕТИ!

Драги пријатели,
Ве информираме дека околу 10.000 среќници од Македонија и од регионот си обезбедија денес, на првиот продажен ден, влезници за уникатното задоволство, легендарниот Стинг да им ги отпее најголемите хитови на 02-ри јуни во арената "Филип Втори", на голем open air концерт.

Според нашите статистики, билети набавуваат фанови од речиси сите земји од регионот, што е фантастичен доказ дека музиката е тоа што може да нè обедини сите!

Кога се во прашање категориите на влезници, Ве информираме дека најмногу се продаваат тие од Партер и Golden Circle.
Затоа, доколку сакате да присуствувате на овој концерт со набавување на влезница од овие две категории, Ве советуваме тоа да го направите во следните 4-5 дена, поготово кога е во прашање категоријата Golden Circle.

Билетите се достапни преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија, онлајн на avalon.mk и во Југотон!

ВАЖНО: Сите оние кои денес купија карти online а сè уште немаат добиено потврда, истата ќе ја добијат во наредниве неколку дена.

Авалон Продукција
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Си зедов и јас карта. 1500 ден. за партер. Се гледаме на втори јуни на Градски. ;)
 
A

andrea85

Гостин
Тоа шо не ми се свиѓа у целава концепција - атлетската патека нема ваљда да се користи, или шо знам, ваљда ја држат као опција за ширење, а продаваат карти за трибините. Од искуство од фудбал, од трибините ни С од Стинг нема да се види, а и незгодни се за стоење, многу стрмни.[DOUBLEPOST=1545305745][/DOUBLEPOST]
Jas bi za Gоlden Circle, ima li nekoj poiма dali i kolku se rasprodadeni?
Prosliot koncert bev vo Boris ama ne mi s edopadna ne e Stng za zatvoren tip ne e toa toa a i baska ne se gleda niso od tribini! Zatoa samo Golden Circle.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Инфо дали уште има карти, или продава некој ?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Абе ова ваучеров од интернет треба да го заменам со карта или директива им влагам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom