STING: MY SONGS TOUR 2019 во Скопје на 02.06.2019

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од DadoTom, 17 декември 2018.

 1. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.029
  Допаѓања:
  4.204
  Покажи телефон и лична карта
   
 2. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.003
  Допаѓања:
  2.312
  Слабо некако се продаваат картите...уште има.
   
 3. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.029
  Допаѓања:
  4.204
  Рекоа дека има досега 25.000 влезници распродадено од 30./31.000 планиран капацитет ..... Рачунај дека картите се 50/100евра се ,останаа од тие највеќе ....Сеа и нешо и у пакет влезници со пијалок даваат.
   
 4. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.465
  Допаѓања:
  11.263
  Продавам 2 карти на Партер за 2.000 МКД, некој заинтересиран?
   
 5. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Sting - цар.
  Светски концерт во Скопје. Атмосферата ја напука Вардар со титулата претходно, а Влатко и Стинг ја заокружија.
  Дождот си разлади фино за да не се куваме.
  Се надевам ќе има пак прилика. Мислам дека со многу дух и посветеност настапува, врвно.
  Ех, да знаевме малку повеќе да живееме.

  20190602_225255.jpg
   
  На dragonsky, Sawyer88, џимеј и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.029
  Допаѓања:
  4.204
  Идиотине на фејсбук се курваат сега дека биле незадоволни од бројката на публика.Празни биле јужна и северна ....Доле исто,море да ве начувам,уше викаат биле само 18.000 луѓе од 30.000 најавувани ... Имам само негативни неколку коментари

  • Луѓе си влегуваа без лична да покажат или со телефон покажување не испринтан ваучер
  • Водата ме натераа да ја фрлам од обезбеџење,а унутра продаваат,кој курац навистина,мое право е да си носам
  • Кој му текне си седеше кај сака ,одам ЗЗ ред,седиште ЗЗ,некојси токмаци седат на мое место и на дечките со кои бев,неќеа да се пребацат
  • Седиштана прљави,можеа некоја организација да средат ,одам полно прашина и накиснато од водата
  • Авалон бе, можевте бе смотани,некои проспекти да поделите,маици,постери,цедиња,чаши да се земе за спомен,нати го дајми го играше Бобан со тајмингот
  Целосно,за парите шо дадовме,прекрасен беше Стинг,одличен настап,но организацијата од организаторот беше колку да е основно ниво Наместо да дојдам да слушам музика,отидов со обезбедувањето за вода да се тепам и дечишта кои го узурпираат местото.

  Човек,давам 50/100 евра ...Дај ми квалитет од а до ш.
  Друго македонски менталитет ....Јадам семки,плукаат дирекно у тебе,едни две патки до мене седиште,земале да пушат,се угушив 2 саата ...А да забораив трет инцидент ....Бидејќи не седнав на оргинално место,најдов едно ок празно.Ајде можда немада дојдат.Коа еве ти 4 души друштво Абе наши седишта ...Ме избркаа ....Пак барај место ....Пу Авалон ...Неколку пати се мкнев да барам место ....Дебили
   
  На krkac, A__ и Leo Bonnie им се допаѓа ова.
 7. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  3.797
  Организација 0,пиши од 7 се отвораат вратите и до 7 и 40 чекам обезбедување на телефон да го догледаат ракометот па да влезам. Исто за цената можеше барем едно ЦД да дадат, пробав ваучерот да го сменам за карта барем таа спомен да ми остани и тоа не сакаа на билетара.
  А Стинг класа за себе, вредеше за секој денар.
   
 8. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.003
  Допаѓања:
  2.312
  Па тие ао жолти елеци што дремат таму. Што не си им кажал дека ти го зафатиле местото?
   
 9. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.170
  Допаѓања:
  9.185
  Како за на стадион пљачка беа картите, 50 евра жими куров што ќе им ги дадам.
   
 10. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Јас не ги доживувам како пљачка. Можев и гратис да набавам за партер, ама си платив за фан зона.
  За организацијата....и мене ми се случи да треба да се изнаодам заради нецелосно означени влезови, редарите не знаеа да објаснат убаво, ама тоа не можам да го пљукам Авалон. Не може да одговара за секој редар одвоено.
  Друга работа....иам одено по концерти у странство. Немој да мислите дека секаде е којзнае каква организација. Настан на отворено со над 20 иљади луѓе е специфична работа...
  За Стинг, ќе повторам, супер енергија и харизма има и покрај годините. Многу малку ѕвезди од негов калибар не посетиле.
   
  На dragonsky, Saladin, FilipMKD007 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 11. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.697
  Допаѓања:
  8.540
  Уште не ми се верува дека го гледав Стинг. Супер настап, сцена, звук, топ. А на авалон карма за преварата за Џипси Кингс. Говнари.
  --- Споено дупло мислење, 4 јуни 2019 ---
  1500денари за Стинг е евтино, не знам што очекувате. И јаре и паре.
   
  На Sussaro и dragonsky им се допаѓа ова.
 12. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.213
  Допаѓања:
  68.890
  Да не има некој со видеа од настапот на Стинг?

  Иначе топ концерт, атмосферата можеше и бољи да биде, ама не се жалам, во кобминација со титулата на Вардар топ испадна денот.

  Некој што беше во Борис пред пар години да спореди затворено вс отврено концертиве?
   
 13. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.465
  Допаѓања:
  11.263
  Јас ко негативни ќе ставам пивото што го точеа од пластика 1.5лит + топло зашто не им работеа фрижидерите, 100че за чаша од 0.4 што ти ја полни 0.3 и капак ми ставија мраз.
   
  На Almeida му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  2.511
  Претераа малце со цената на пивото - 100 ден. за лименка 0,33. Другото беше топ. Стинг беше на ниво и имаше многу убава атмосфера.
   
 15. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Добро да беа лименки....Скопско МАГНУМ кое името го добило не по капачето, туку по главоболката наредниот ден како да ти пукале у глава со горенаведениот тип пиштол....и тоа за 100 денари по пљуканица (да беше 0,3 добро ќе беше, една чаша пола пена ми ја дадоа)...да не останам дужен и јас да се искењам за нешто.
  Цените на шанковите ќе беа смешни, да не беа жални.
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: