STING: MY SONGS TOUR 2019 во Скопје на 02.06.2019

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од DadoTom, 17 декември 2018.

 1. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.334
  Допаѓања:
  535
  STING: MY SONGS TOUR 2019

  НАЦИОНАЛНА АРЕНА „ФИЛИП ВТОРИ“ – СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА
  SKOPJE CALLING 2019!

  По рекордно брзо распродадедното шоу што се одржа во Вип Арената на 15.10.2017 (во рамки на "57th & 9th" турнејата), Sting се враќа во Скопје на 02.06.2019, овој пат со историско стадионско шоу на нашата арена со која сме сите горди, „Филип Втори“.

  Стадионот "Филип Втори" за прв пат ќе биде место на кое ќе се одржи концерт на една светска ѕвезда од калибарот на Sting!

  Во рамките на турнејата „My songs“ која во суштина претставува best of tour, Sting ќе понуди едно несекојдневно и динамично шоу, фокусирајќи се на неговите најдобри песни од ерата на The Police и од соло кариерата.

  „Englishman in New York“, „Fields of gold“, „Shape of my heart“, „Every breath you take“, „Roxanne“, „Message in a bottle“ се само некои од легендарните песни кои што ќе можат да се слушнат вечерта во Скопје, во изведба на една од најголемите рок ѕвезди на светот на сите времиња.

  Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда (19-ти декември) во 09 часот наутро, а цените ќе ги објавиме на ова исто место вечерва во 21 часот.

  Билетите ќе бидат пуштени во продажба во среда во 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон и онлајн преку http://www.xn--valon-3ve.mk/ и Jugoton по следниве цени и категории:

  ПАРТЕР - 1.500 денари
  GOLDEN CIRCLE – 3.000 денари (само 2.000 билети, директно пред бина)
  SILVER SEATS – 2.000 денари
  GOLDEN SEATS – 3.000 денари
  ВИП - 4.990 денари (строго ограничени количини)
  [​IMG]
   
  На Васил МКД, dragonsky, Vori и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.030
  Допаѓања:
  4.204
  Шо ебам.давам 5.000 за ова :vozbud: Човеков ми е омилен воопшто пејач . Кур ме заболе ако на картичка ми останаа уше 100 евра ,до крај на месец . Будала сум,израснав со човеков и неговата музика :cuc: ЧЕКАААААААМ 9 САААТ ...... ШО ЕБАМ ЌЕ ГО СЕЧАМ ..... :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
   
 3. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Нема ваљда пак да биде зорт со картиве, а?
   
  На gurman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gurman2

  gurman2

  Член од:
  16 декември 2012
  Мислења:
  1.445
  Допаѓања:
  965
  Може овој пат ќе се продадат за 48 часа место за 5, како прошлиот пат. Имам впечаток дека пак нема да го видам
   
  На Almeida му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Stewart Copeland ги свиреше тапаните во Police. Исто еден генијалец као Стинг, после Police прави филмска музика претежно. Неговото недостижно ниво се осеќа дека недостасува во живите настапи на Стинг, секако во песните на Police....не ми е да хејтам, многу го ценам Стинг, едвај чекај да одам на концертов, пошо за ланскиот не бев тука. Стинг откако се распаднаа свиреше со многу јаки музичари од џез сцената. Ќе беше полн погодок Police реобединети да дојдеа, ама и ова е grand prix за полумртов град као Скопје. На минатиот концерт, по кажување на пријателите, Стинг многу убаво се однесувал кон публиката и бил задоволен, што се гледа по тоа дека се враќа релативно брзо. Се надевам дека ќе пука стадионон.
   
  На gurman2 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Ќе биде тесно со картиве. Јас вчера си пазарив.

  Screenshot_20181220-121641_Facebook.jpg
   
  На gurman2 и Vori им се допаѓа ова.
 7. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.030
  Допаѓања:
  4.204
  Dobi odma email?So bilet zema ? Imaat dosta problem so stranata .Im krasna ednas :LOL:
   
 8. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Бев директ, на лице место.

  3 миљарди, бите! Фала, чао! Шо ги ебам, ќе ги сечам :D

  Стара школа сум ја, немаше порано тач-скрин, кликање...идеш и дремеш у ред.
   
  На Io Sono Interista, A__ и Vori им се допаѓа ова.
 9. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.030
  Допаѓања:
  4.204
  Шо ебеме батко,ќе го сечеме на Штинк ...:vozbud:
   
  На Almeida му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  6.131
  Допаѓања:
  13.107
  Тоа шо не ми се свиѓа у целава концепција - атлетската патека нема ваљда да се користи, или шо знам, ваљда ја држат као опција за ширење, а продаваат карти за трибините. Од искуство од фудбал, од трибините ни С од Стинг нема да се види, а и незгодни се за стоење, многу стрмни.
  --- Споено дупло мислење, 20 декември 2018 ---
  ПРВИОТ ПРОДАЖЕН ДЕН ЗА КОНЦЕРТОТ НА СТИНГ НА ГРАДСКИ- ПРОДАДЕНИ ОКОЛУ 10.000 БИЛЕТИ!

  Драги пријатели,
  Ве информираме дека околу 10.000 среќници од Македонија и од регионот си обезбедија денес, на првиот продажен ден, влезници за уникатното задоволство, легендарниот Стинг да им ги отпее најголемите хитови на 02-ри јуни во арената "Филип Втори", на голем open air концерт.

  Според нашите статистики, билети набавуваат фанови од речиси сите земји од регионот, што е фантастичен доказ дека музиката е тоа што може да нè обедини сите!

  Кога се во прашање категориите на влезници, Ве информираме дека најмногу се продаваат тие од Партер и Golden Circle.
  Затоа, доколку сакате да присуствувате на овој концерт со набавување на влезница од овие две категории, Ве советуваме тоа да го направите во следните 4-5 дена, поготово кога е во прашање категоријата Golden Circle.

  Билетите се достапни преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија, онлајн на avalon.mk и во Југотон!

  ВАЖНО: Сите оние кои денес купија карти online а сè уште немаат добиено потврда, истата ќе ја добијат во наредниве неколку дена.

  Авалон Продукција
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  2.513
  Си зедов и јас карта. 1500 ден. за партер. Се гледаме на втори јуни на Градски. ;)
   
 12. andrea85

  andrea85

  Член од:
  12 мај 2012
  Мислења:
  559
  Допаѓања:
  609
  Jas bi za Gоlden Circle, ima li nekoj poiма dali i kolku se rasprodadeni?
  Prosliot koncert bev vo Boris ama ne mi s edopadna ne e Stng za zatvoren tip ne e toa toa a i baska ne se gleda niso od tribini! Zatoa samo Golden Circle.
   
 13. mr wednesday

  mr wednesday

  Член од:
  24 јуни 2017
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  587
  Инфо дали уште има карти, или продава некој ?
   
 14. DadoTom

  DadoTom

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  1.334
  Допаѓања:
  535
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Riken

  Riken Stuck in reverse.

  Член од:
  9 декември 2008
  Мислења:
  7.366
  Допаѓања:
  9.147
  Абе ова ваучеров од интернет треба да го заменам со карта или директива им влагам.
   

Сподели преку: