STING: MY SONGS TOUR 2019 во Скопје на 02.06.2019

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Слабо некако се продаваат картите...уште има.
 
Ф

Флеш

Гостин
Рекоа дека има досега 25.000 влезници распродадено од 30./31.000 планиран капацитет ..... Рачунај дека картите се 50/100евра се ,останаа од тие највеќе ....Сеа и нешо и у пакет влезници со пијалок даваат.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.489
Продавам 2 карти на Партер за 2.000 МКД, некој заинтересиран?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Sting - цар.
Светски концерт во Скопје. Атмосферата ја напука Вардар со титулата претходно, а Влатко и Стинг ја заокружија.
Дождот си разлади фино за да не се куваме.
Се надевам ќе има пак прилика. Мислам дека со многу дух и посветеност настапува, врвно.
Ех, да знаевме малку повеќе да живееме.

20190602_225255.jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Идиотине на фејсбук се курваат сега дека биле незадоволни од бројката на публика.Празни биле јужна и северна ....Доле исто,море да ве начувам,уше викаат биле само 18.000 луѓе од 30.000 најавувани ... Имам само негативни неколку коментари

  • Луѓе си влегуваа без лична да покажат или со телефон покажување не испринтан ваучер
  • Водата ме натераа да ја фрлам од обезбеџење,а унутра продаваат,кој курац навистина,мое право е да си носам
  • Кој му текне си седеше кај сака ,одам ЗЗ ред,седиште ЗЗ,некојси токмаци седат на мое место и на дечките со кои бев,неќеа да се пребацат
  • Седиштана прљави,можеа некоја организација да средат ,одам полно прашина и накиснато од водата
  • Авалон бе, можевте бе смотани,некои проспекти да поделите,маици,постери,цедиња,чаши да се земе за спомен,нати го дајми го играше Бобан со тајмингот
Целосно,за парите шо дадовме,прекрасен беше Стинг,одличен настап,но организацијата од организаторот беше колку да е основно ниво Наместо да дојдам да слушам музика,отидов со обезбедувањето за вода да се тепам и дечишта кои го узурпираат местото.

Човек,давам 50/100 евра ...Дај ми квалитет од а до ш.
Друго македонски менталитет ....Јадам семки,плукаат дирекно у тебе,едни две патки до мене седиште,земале да пушат,се угушив 2 саата ...А да забораив трет инцидент ....Бидејќи не седнав на оргинално место,најдов едно ок празно.Ајде можда немада дојдат.Коа еве ти 4 души друштво Абе наши седишта ...Ме избркаа ....Пак барај место ....Пу Авалон ...Неколку пати се мкнев да барам место ....Дебили
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Идиотине на фејсбук се курваат сега дека биле незадоволни од бројката на публика.Празни биле јужна и северна ....Доле исто,море да ве начувам,уше викаат биле само 18.000 луѓе од 30.000 најавувани ... Имам само негативни неколку коментари

  • Луѓе си влегуваа без лична да покажат или со телефон покажување не испринтан ваучер
  • Водата ме натераа да ја фрлам од обезбеџење,а унутра продаваат,кој курац навистина,мое право е да си носам
  • Кој му текне си седеше кај сака ,одам ЗЗ ред,седиште ЗЗ,некојси токмаци седат на мое место и на дечките со кои бев,неќеа да се пребацат
  • Седиштана прљави,можеа некоја организација да средат ,одам полно прашина и накиснато од водата
  • Авалон бе, можевте бе смотани,некои проспекти да поделите,маици,постери,цедиња,чаши да се земе за спомен,нати го дајми го играше Бобан со тајмингот
Целосно,за парите шо дадовме,прекрасен беше Стинг,одличен настап,но организацијата од организаторот беше колку да е основно ниво Наместо да дојдам да слушам музика,отидов со обезбедувањето за вода да се тепам и дечишта кои го узурпираат местото.

Човек,давам 50/100 евра ...Дај ми квалитет од а до ш.
Друго македонски менталитет ....Јадам семки,плукаат дирекно у тебе,едни две патки до мене седиште,земале да пушат,се угушив 2 саата ...А да забораив трет инцидент ....Бидејќи не седнав на оргинално место,најдов едно ок празно.Ајде можда немада дојдат.Коа еве ти 4 души друштво Абе наши седишта ...Ме избркаа ....Пак барај место ....Пу Авалон ...Неколку пати се мкнев да барам место ....Дебили
Организација 0,пиши од 7 се отвораат вратите и до 7 и 40 чекам обезбедување на телефон да го догледаат ракометот па да влезам. Исто за цената можеше барем едно ЦД да дадат, пробав ваучерот да го сменам за карта барем таа спомен да ми остани и тоа не сакаа на билетара.
А Стинг класа за себе, вредеше за секој денар.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Идиотине на фејсбук се курваат сега дека биле незадоволни од бројката на публика.Празни биле јужна и северна ....Доле исто,море да ве начувам,уше викаат биле само 18.000 луѓе од 30.000 најавувани ... Имам само негативни неколку коментари

  • Луѓе си влегуваа без лична да покажат или со телефон покажување не испринтан ваучер
  • Водата ме натераа да ја фрлам од обезбеџење,а унутра продаваат,кој курац навистина,мое право е да си носам
  • Кој му текне си седеше кај сака ,одам ЗЗ ред,седиште ЗЗ,некојси токмаци седат на мое место и на дечките со кои бев,неќеа да се пребацат
  • Седиштана прљави,можеа некоја организација да средат ,одам полно прашина и накиснато од водата
  • Авалон бе, можевте бе смотани,некои проспекти да поделите,маици,постери,цедиња,чаши да се земе за спомен,нати го дајми го играше Бобан со тајмингот
Целосно,за парите шо дадовме,прекрасен беше Стинг,одличен настап,но организацијата од организаторот беше колку да е основно ниво Наместо да дојдам да слушам музика,отидов со обезбедувањето за вода да се тепам и дечишта кои го узурпираат местото.

Човек,давам 50/100 евра ...Дај ми квалитет од а до ш.
Друго македонски менталитет ....Јадам семки,плукаат дирекно у тебе,едни две патки до мене седиште,земале да пушат,се угушив 2 саата ...А да забораив трет инцидент ....Бидејќи не седнав на оргинално место,најдов едно ок празно.Ајде можда немада дојдат.Коа еве ти 4 души друштво Абе наши седишта ...Ме избркаа ....Пак барај место ....Пу Авалон ...Неколку пати се мкнев да барам место ....Дебили
Па тие ао жолти елеци што дремат таму. Што не си им кажал дека ти го зафатиле местото?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.360
Поени од реакции
38.334
Како за на стадион пљачка беа картите, 50 евра жими куров што ќе им ги дадам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Јас не ги доживувам како пљачка. Можев и гратис да набавам за партер, ама си платив за фан зона.
За организацијата....и мене ми се случи да треба да се изнаодам заради нецелосно означени влезови, редарите не знаеа да објаснат убаво, ама тоа не можам да го пљукам Авалон. Не може да одговара за секој редар одвоено.
Друга работа....иам одено по концерти у странство. Немој да мислите дека секаде е којзнае каква организација. Настан на отворено со над 20 иљади луѓе е специфична работа...
За Стинг, ќе повторам, супер енергија и харизма има и покрај годините. Многу малку ѕвезди од негов калибар не посетиле.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Уште не ми се верува дека го гледав Стинг. Супер настап, сцена, звук, топ. А на авалон карма за преварата за Џипси Кингс. Говнари.[DOUBLEPOST=1559631542][/DOUBLEPOST]
Како за на стадион пљачка беа картите, 50 евра жими куров што ќе им ги дадам.
1500денари за Стинг е евтино, не знам што очекувате. И јаре и паре.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Да не има некој со видеа од настапот на Стинг?

Иначе топ концерт, атмосферата можеше и бољи да биде, ама не се жалам, во кобминација со титулата на Вардар топ испадна денот.

Некој што беше во Борис пред пар години да спореди затворено вс отврено концертиве?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.489
Јас ко негативни ќе ставам пивото што го точеа од пластика 1.5лит + топло зашто не им работеа фрижидерите, 100че за чаша од 0.4 што ти ја полни 0.3 и капак ми ставија мраз.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Претераа малце со цената на пивото - 100 ден. за лименка 0,33. Другото беше топ. Стинг беше на ниво и имаше многу убава атмосфера.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Добро да беа лименки....Скопско МАГНУМ кое името го добило не по капачето, туку по главоболката наредниот ден како да ти пукале у глава со горенаведениот тип пиштол....и тоа за 100 денари по пљуканица (да беше 0,3 добро ќе беше, една чаша пола пена ми ја дадоа)...да не останам дужен и јас да се искењам за нешто.
Цените на шанковите ќе беа смешни, да не беа жални.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom