Steve Aoki @Улица Македонија 03.06.2016

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058


Почитувани,

Огромно задоволствo ни е да ви го најавиме второто издание на најголемото, најспектакуларното бесплатно музичко шоу, кое во 2014 за прв пат му се случи на Скопје заедно со DASH BERLIN, ја преплави улица Македонија со насмевки, незаборавна забава, врвна музика и во знакот на црвено и бело ја сплоти Македонија на едно место... Во центарот и срцето на Скопје.

Најголемото збиднување под наслов ЦРВЕНО БЕЛА НОЌ, во организација на Општина Центар, годинава ќе се случи на 3ти јуни (Петок)и со себе ја носи една од најголемите ѕвезди на светската денс сцена, за прв пат на Балканот, драги пријатели, музичкиот великан - STEVE AOKI.

www.steveaoki.com
www.facebook.com/steve.aoki
https://www.youtube.com/user/steveaoki


3 Јуни и 20.00 часот ќе го означи стартот кога на Скопје ќе му се случи Ибица и заедно со море од фанови Улица Македонија ќе ја претвориме во еден огромен подиум а Градот во ултрапосакувана дестинација.
Настан достапен за сите, под отворено небо, a ветува озвучување и осветлување кои ќе соодветствуваат на светските стандарди за перфектна забава.
Огномети и ефекти како и карактеристичното Cake Show на Steve Aoki, ќе биде предизвик за најхрабрите.


Легендарниот STEVE AOKI, со повеќе од 250 настапи годишно, познат и како огромен хуманист и филантроп, во својата музичка кариера создаде многу хитови кои го закитија со бројни номинации и награди како Прво место на Dancе- Еlectronic Album in USA за албумот Neon Future 1, додека Neon Future 2 се најде на листата на Ultratop 100 albums на сите времиња.

Неговата музика која е со милионски преслушувања на YOUTUBE е дел и од филмската индустрија, а многу ремикси и нумери се во соработка со имиња од светската сцена како Dimitri Vegas & Like Mike, Afrojack, LMFAO, Linkin Park, Will.i.am, Iggy Lazaela, Lil Jon, Chris Lake и др.

Со своите настапи ги затресе подиумите на најголемите музички збиднувања ширум светот, создавајќи забава и атмосфера заради што му се доделија епитетите Best Party Rocker.
Toj e главен хедлајнер на најреномираните светски фестивали Tomorrowland и Ultra Music.
Неговото име редовно се наоѓа на листата на изведувачи на еден од најпознатите клубови на Ибица – USHUAIA.

Со љубов од Општина Центар

STEVE AOKI на Црвено Бела Ноќ, 3 Јуни (Петок) Ул.Македонија


П.С. Не ми се верува дека никој не отворил тема за ова :D
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пишуе оти ќе има, па здраје ќе видиме :D
 
S

silmarillion

Гостин
Лошо. Мирослав Илич за распрдени западњаци на спрингбрејк.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Можеле некој подобар да донесат .... чкарт техно е ова.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Убаво си кажа ибица, за џабе е супер.
Ја би по втор пат Даш да го донесат или Космик Гејт пример да дојдеа, ама за џабе и овој е супер.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Urbano samo urbano...[DOUBLEPOST=1463349374][/DOUBLEPOST]Pa vidi nishto ne e dzabe .. toa go plakja demek drzhavata / opshtinata.. se dvoi dobar budzjet za takva manifestacija +- mozhat da donesat nekoj dj koj pushta kvalitetna muzika.
Primer ednash go donesoa Fat Boy SLIM neli ? Toj e faca dobra ovoj e mutacija na 21 vek. :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
тиесто барем да го донесеа
 
T

Torchyrus

Гостин
Убаво си кажа ибица, за џабе е супер.
Ја би по втор пат Даш да го донесат или Космик Гејт пример да дојдеа, ама за џабе и овој е супер.
Како бе за џабе имате ли памет шо зборите???
Кошта сигурно околу 40к/50к евриќи и вие викате за џабе ?
Па со толку пари ќе се изорганизира фестивал шо ќе трае цел викенд
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ke se donesat Zvezde Granda za tie pari, taman Zerki ke kjari nekoj glas od Gdomcite i Patriotite...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Како бе за џабе имате ли памет шо зборите???
Кошта сигурно околу 40к/50к евриќи и вие викате за џабе ?
Па со толку пари ќе се изорганизира фестивал шо ќе трае цел викенд
Не верувам дека ќе го платат 40-50к, мислам дека ќе биде повеќе, ама па шо да праиме коа сегде се фалиме дека сме најбрзо растечка економија во Европа...

Шала на страна, океј, знам дека од даноци се ова се организира, ама ете ние си го перцепираме како бесплатно зошто не плаќаш карта.
Еве пак да повторам. Ако мене некој денес дојде и ми рече кој сакаш бирај да дојде во Македонија, Стив Аоки ни на крај на памет нема да ми биде. Би рекол Даш по втор пат, Космик Гејт, Абов енд бијонд, Авичи...
Ама па од друга страна Аоки е светски познат и тоа е тоа.
Ако ништо друго треба да го пофалиме Жерновски за тоа што се труди да биде поинаков и да направи нешто. За разлика од глупавите пастрмалијади, питијади и разни други глупијади кај шо се палат луѓево на аца лукас и компанија пропалици, ние иаме шанса да го слушаме Стив Аоки.
Ја у секој случај ќе идам и гарант ќе си поминам јако.
Ако не ви се оди вас, океј, не одете и готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom