Steam Trading - Размена и трговија на игри

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Корисниците на Steam веќе се запознаени со Trading функцијата, преку која можете да тргувате со други корисници.

За тие што не се запознаени, Steam Trading ви овозможува размена на игри кои ги имате во инвентар (не веќе-активираните кои ви се во library делот), in-game items од различни игри, вклучувајќи ги Team Fortress 2 и Portal, итн.

Темава нека стои за тие што имаат вишок игри и сакаат да тргуваат.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Имам Dota2. Кој сака замена нека ме контактира...
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
менвам дота2 item-и, заинтересирани нека ми пишат (steamid: mart11nbt)
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Давам Стим со Дота 2 на него за ЛоЛ акаунт :)
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Fear 3 (tradable) (19.99 Eur ) in store шиткам ефтино // Замена
--- надополнето: 14 ноември 2012 во 03:43 ---
Rome Total War (7.99 eur) Nuclear Dawn (8.99eur) (tradable ofc)
( Rome + Nuclear ) за CS-GO или за 500че двете
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Fear 3 (tradable) (19.99 Eur ) in store шиткам ефтино // Замена
--- надополнето: 14 ноември 2012 во 03:43 ---
Rome Total War (7.99 eur) Nuclear Dawn (8.99eur) (tradable ofc)
( Rome + Nuclear ) за CS-GO или за 500че двете
Замена за dota 2?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.027
Поени од реакции
5.644
free to play игра trade ќе му прајш на игри шо се близу 10 евра + то една е 20 евра...
Збориш за Rome што е земена за 1 евро и за добиената бесплатна копија од Nuclear Dawn?

А иако е Dota 2 f2p, ајде најди негде клуч/гифт за беспари пред да излезе официјално играта. Сите што имаат екстра, ги трејдаат за нешто.

Он топик:
Имам 2x Dota 2
Барам понуди
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Zainteresiran e nekoj za Post Apocalyptic Mayhem???
Јас брат ќе ти направам реклама на играва. Играва е многу добра, многу напната. Слична е како игри со картинзи (марио карт, револт) ама е многу побрутална и попреживувачка од нив. Тоа што е Фар Крај 2 за пукачките, тоа е ПАМ за игри со коли.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Збориш за Rome што е земена за 1 евро и за добиената бесплатна копија од Nuclear Dawn?

А иако е Dota 2 f2p, ајде најди негде клуч/гифт за беспари пред да излезе официјално играта. Сите што имаат екстра, ги трејдаат за нешто.

Он топик:
Имам 2x Dota 2
Барам понуди
како и да се купени, моментално цените на игрите се околу 10 евра (поединечно), плус то никој нема да ти дај игра шо кошта пари за игра шо во блиска иднина ќе биди бесплатна :*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom