Steam: Официјална дискусија

Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Фала ти во меѓувреме најдов дека уствари ке треба да купам Battlefield Premium Edition кај што ја вклучува base-game.[DOUBLEPOST=1451085706][/DOUBLEPOST]
Не ми ја фаќа лап-топов :| :(
У тој случај за тие пари можеш да ја земеш BF3 Premium Edition од сајтот од кај што ти ставив линк. Сигурен е, јас зимам од таму.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
У тој случај за тие пари можеш да ја земеш BF3 Premium Edition од сајтот од кај што ти ставив линк. Сигурен е, јас зимам од таму.
Фалаа ти многу .. :D Aко има уште некој кој игра пишете у ПП да се најдеме :)
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Овоа серверите изгледа се оправиле. Можам да идам у Store, да ставам у Cart, да купувам, се.
Ама нема мрдање додека не чуеме официјална изјава.

Фалаа ти многу .. :D Aко има уште некој кој игра пишете у ПП да се најдеме :)
Ја ја играв на ZloEmu за без пари. Скапо ми беше тогаш, и се отепав играјки. Ако не ти се купува, можеш да ја симнеш со launcher со се. Ако веќе си ја купил, со здравје да си ја користиш :D.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.240
Овоа серверите изгледа се оправиле. Можам да идам у Store, да ставам у Cart, да купувам, се.
Ама нема мрдање додека не чуеме официјална изјава.


Ја ја играв на ZloEmu за без пари. Скапо ми беше тогаш, и се отепав играјки. Ако не ти се купува, можеш да ја симнеш со launcher со се. Ако веќе си ја купил, со здравје да си ја користиш :D.
Ја играв преку акаунт на пријател ама сеа ни текна да земеме премиум за да играме и двајцата во исто време не вака на смена :D Заглавив со скрил акаунтов требало да проверам прво колку ке ми повлечат од банка па да кликнам таму verify ја пишав без врска цифра и изгледа ми блокираа акаунтот хахахахах ебати животов :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ако се влезени најобично на акаунтите, сметките не можат да ги видат, затоа што само последните 4 ги пишува.
Исто е и за оние кои имаат ставено телефонски број, мобилен.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
celosni licni informacii so smetki i sve :)
Nope.

Во најлош случај кај рандом корисник ти се има појавено e-mail-от, сумата која ја имаш на контото и последните 4 броја од телефонскиот број кој го користиш. Доколку имаш плаќано со картичка и имаш дадено да го запамети инфото на истата се гледаат и последните 4 броја од картичката.

Е релативно проблематична ситуацијата,ама далеку е од "со сметки и све".
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Уште ништо не кажуваат.
Се надевам ќе имаат правни последици. Се надевам ќе изгубат милиони долари.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.350
Мини срцев удар. :) Ги имав меморирано информациите од картичката и директно си купував цело време. Одма проверив сметка, океј си беше. Па отидов и избришав информации за картичката. Мирна глава. За секој случај.
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Мини срцев удар. :) Ги имав меморирано информациите од картичката и директно си купував цело време. Одма проверив сметка, океј си беше. Па отидов и избришав информации за картичката. Мирна глава. За секој случај.
баш пишуваа да не се тргаат информациите и такви ствари, ама океј :D
помина сега, немало инциденти колку што гледам :D
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Мини срцев удар. :) Ги имав меморирано информациите од картичката и директно си купував цело време. Одма проверив сметка, океј си беше. Па отидов и избришав информации за картичката. Мирна глава. За секој случај.
Не се издадни информации од картичките. Дури и да излезе нешто можеш (најчесто) да покренеш dispute кај издавателот на картичката за дадената трансакција на основа измама.
Ќе ти ги вратат парите, ќе ти издадат нова картица и они ќе си тераат спор со vendor-от.

п.с.
Си ебеш векот, почнувам да заборавам македонски....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom