Steam: Официјална дискусија

H

HoT IcE

Гостин
H1Z1, имам 350 саати гејмплеј и играта е дефинитивно добра за занимација, плус гледај на позитивната работа ја плаќаш 20 евра а само од дроп на боксови можеш да си ја вратиш инвестицијата ( барем ја така направив )
Како мислиш од дроп на боксови?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Како мислиш од дроп на боксови?
дава кутии со ајтеми, a кога ќе пуштат нова кутија на маркет иможеш да ги шитнеш за 3-4 евра. До сега не се случило да не даде кутија а сум продал можда едно 15+
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Шо викате за Rocket League ? Изгледа прилично интересно, ама шознам сам да ја играм колку ми било забавно. :cautious:
Ја ја имам. Ногу е добра и ептен забавна. Сеа со новите апдејти е СТРАВА! Ни динар не зажалив шо дадев за неа. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
МУ се десило на некого ова ?? Значи ја пушташ да се спушта играта и стои на allocating disc space го исклучувам тоа и се спушта до овде и после стои stopping , пред тоа не можеше вчера го форматирав компјутеров и пак не може ... Untitled.jpg
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.354
МУ се десило на некого ова ?? Значи ја пушташ да се спушта играта и стои на allocating disc space го исклучувам тоа и се спушта до овде и после стои stopping , пред тоа не можеше вчера го форматирав компјутеров и пак не може ...Прегледај го приврзокот 133783
Провери дали компјутерот ти е доволно јак за играта?
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
МУ се десило на некого ова ?? Значи ја пушташ да се спушта играта и стои на allocating disc space го исклучувам тоа и се спушта до овде и после стои stopping , пред тоа не можеше вчера го форматирав компјутеров и пак не може ...Прегледај го приврзокот 133783
Читам нешто по форуми, неколку пати по ред солуција на луѓе им е да се преинсталира windows..
Некој рандом имаше напишано дека го отворил пц-то и го извадил хард дискот па го ставил од ново... не знам тоа, не би правела јас :D
А имаа доста напишано дека само формат не им помогнало, туку фул реинстал.
Само еден видов што предложи Run in Win XP compatibility mode, можеш и тоа ако сакаш да пробаш,
али изгледа ќе треба реинстал да праиш :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
МУ се десило на некого ова ?? Значи ја пушташ да се спушта играта и стои на allocating disc space го исклучувам тоа и се спушта до овде и после стои stopping , пред тоа не можеше вчера го форматирав компјутеров и пак не може ...
Пробај вака:

  • Completely exit the Steam client.
  • Open the run dialogue by pressing windows key + r (you can also navigate here from the start menu by typing run).
  • Type steam://flushconfig then press enter. (If asked to allow this website to open a program, please click Allow or OK).
  • Restart your computer.
  • Now, launch Steam directly from the installation folder, not from a pre-existing shortcut (~C:\program files (x86)\Steam).
  • The Steam application will either appear as Steam or Steam.exe depending on whether your settings show file extensions.

Ова е за refresh Steam client.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Провери дали компјутерот ти е доволно јак за играта?
Ја играв пред 2 години ама малце само на почеток па излезе ФМ13 и ја заиграв неа и сега ми се направи мерак пак да ја играм , али ме нервира вака ќе си терам CS:GO :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.354
Ја игра некој Killing floor? Ме интересира како можам клан да си направам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom