Steam: Официјална дискусија

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Square Enix complete pack за само 75 евра http://store.steampowered.com/sub/6936/

Во овие моменти плачам што немам работа.
Скоро сите игри се single-player и може да се најдат на торенти, така да за наши услови сепак не вредат да се дадат толку пари за тие игри. :toe:
За некој што има пари - ова е дар од бога (од steam, that is) :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ај ако на некој не му е тешко да ми објасни малку подетално како одат овие работи со steam. Сакам да купам некоја игра па да прашам што како.
Однапред благодарам :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ај ако на некој не му е тешко да ми објасни малку подетално како одат овие работи со steam. Сакам да купам некоја игра па да прашам што како.
Однапред благодарам :)
  1. Инсталираш Стим клиент
  2. Правиш нова сметка
  3. Ја потврдуваш преку имејл
  4. Ја бараш играта и кликнуваш купи
  5. Ја избираш соодветната кредитна картичка и ги внесуваш соодветните информации
  6. Ја симнуваш/инсталираш играта.
  7. профит xD

Кај нас картички за преку интернет имаат Тутунска банка (било која мислам можи на интернет) и Стопанска банка (имаат посебни само за на интернет). За други банки незнам.
Ако немаш ти картичка, можиш да ја купиш преку друг така што ќе му речеш кога ќе ја купува преку негова сметка да избере да ти ја прати како подарок. Тоа се бира во чекорот пред да ги внесиш информациите од картичката.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Неколку игри номнирани на IGF 2011 се пуштени на Steam и тоа со 10% попуст.

B.U.T.T.O.N е најевтина - 2,69 евра.
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Јас само користам 1.6 на стим, друго стриктно забрането :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Јас само користам 1.6 на стим, друго стриктно забрането :)
Со ова сакаш да ни кажиш дека си убер хардкор pwnage CS ГЕЈмер? :pos:

Види колку игри има на Steam, земи уште нешто.
 
Член од
19 јануари 2011
Мислења
87
Поени од реакции
3
Не, немора да го кажуем тоа. Пола свет го знае :)

Сеа ќе ја земам ДотA 2 :)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Не, немора да го кажуем тоа. Пола свет го знае :)

Сеа ќе ја земам ДотA 2 :)
А кога излезе ДотА игра па да има сега и продолжение???
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
5.742
Го приметив ова пред некој ден - Orange Box за 14 евра регуларна цена. И не само она туку и многу други игри на Steam се намалени. Дали е ова последица на падот на доларот или на нешто друго? Одамна го меркам orange box-ов, па се мислам дали ќе биде добра зделка ако го купам сеа, пошто знам дека на попуст го даваат и за 5 евра.

Мислење?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Нормално дека се намалени, Valve не е Activision па уште да држи цена на 3-4 години па и постара игра. :) Ако имаш кеш у моментов, ако не ти се чека и ако ти се игра Team Fortress 2 (претпоставувам дека HL2 и Portal ги имаш изиграно на пиратерија :)), земи го сега. Ако можеш да се стрпиш, мислам дека ќе има голема распродажба при крај на јуни, почеток на јули, така да сигурно ќе биде барем на 50% попуст.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Го приметив ова пред некој ден - Orange Box за 14 евра регуларна цена. И не само она туку и многу други игри на Steam се намалени. Дали е ова последица на падот на доларот или на нешто друго? Одамна го меркам orange box-ов, па се мислам дали ќе биде добра зделка ако го купам сеа, пошто знам дека на попуст го даваат и за 5 евра.

Мислење?
Ти си требал уште порано да ја земеш, многу пати има паднато цената и тоа помалку од 14 евра, а за тие пари добиваш многу, TF2 вреди многу повеќе од тоа а другите игри да не праиме муабет. Земи ја што можеш порано.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Тие што планираат да ја земат Портал 2, нека си најдат другарче што ќе ја зема за PS3 па ќе може да платат по пола. (Со ПС3 копијата има и бесплатен ваучер за ПЦ)
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Го приметив ова пред некој ден - Orange Box за 14 евра регуларна цена. И не само она туку и многу други игри на Steam се намалени. Дали е ова последица на падот на доларот или на нешто друго? Одамна го меркам orange box-ов, па се мислам дали ќе биде добра зделка ако го купам сеа, пошто знам дека на попуст го даваат и за 5 евра.

Мислење?

I vo Yugoton e od prilika taa cena negden okolu 900den........pred edna godina drugarce ja imase kupeno..........i moze da si ja zemam ako seuste ja ima.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom