Steam: Официјална дискусија

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Дебитна картича е најголемата превара шо постое кога се работе за пари.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
сум слушнал од другар ми дека може да се нарача игра од југотон, дали може таа игра да се поврзе со стим и дали може да се нарача преку југотон?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.326
Поени од реакции
7.239
сум слушнал од другар ми дека може да се нарача игра од југотон, дали може таа игра да се поврзе со стим и дали може да се нарача преку југотон?
Југотон со децении продава оригинални видео игри и да, некои од нив - доколку ги има воопшто на Steam - можат да се играат на Steam.

За нарачување ќе треба да отидеш лично во продавницата на Југотон во ГТЦ Скопје и да ги прашаш.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.528
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
фала за информациите, инаку има други продавници во скопје што се купуваат или нарачуваат оригинал игри?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.326
Поени од реакции
7.239
фала за информациите, инаку има други продавници во скопје што се купуваат или нарачуваат оригинал игри?
Академска Книга (Гејм Он) во Градски Ѕид.

http://www.akademskakniga.mk/

Без разлика која видео игра за компјутер ја купиш на оптички диск CD/DVD/BluRay, ако ја има на Steam, тогаш ќе можеш да ја играш и на Steam, иако си ја купил на оптички диск.

https://www.google.com/maps/@41.9928304,21.4287953,3a,60.4y,201.87h,90.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1ssQ41Lxf9EEun9e5lPEbH3g!2e0!7i13312!8i6656

Само убаво спореди ги цените, вообичаено Академска Книга се` за некој денар поскапи од Југотон - освен се одвикнале од ваквата пракса изминативе година дена.

И се разбира, можеш да се распрашаш и во продавниците за компјутери и/или бела техника: Анхоч, Сет, АМЦ, Нептун, Техномаркет, Агротехна и други, можеби имаат по некоја видео игра.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.326
Поени од реакции
7.239
а што дебитна картица да користам за стим, american express може?
Да, може, но под услов картичката да може да се користи и за плаќање преку Интернет, односно под услов да има безбедносен CVV2 или CVC код на задната страна од картичката, веднаш до полето за своерачен потпис.

CVV2/CVC безбедносниот код содржи три цифри, доколку на задната страна од картичката веднаш до полето за своерачен потпис има повеќе од три цифри, тогаш последните три цифри го сочинуваат CVV2/CVC безбедносниот код.
 
На врв Bottom