Steam: Официјална дискусија

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
741
Поени од реакции
420
ова е можеби глупо прашање ама сакам да купувам стим игри, а не сакам да ги плаќам онлајн, дали постои начин, на пример да дадам пари на човек и он да ја купи играта на мој акаунт?
Moже, или да се логира со твојот акаунт или да ти ја купи и прати како gift
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
уште да најдам таков човек, фала на информацијата
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
не бе, моите не сакаат да купувам онлајн, а ова ми единствениот избор, а ако сакам да правам турнири на стим, морам да имам игра на стим.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.415
Поени од реакции
7.373
не бе, моите не сакаат да купувам онлајн, а ова ми единствениот избор, а ако сакам да правам турнири на стим, морам да имам игра на стим.
Ако си полнолетен и ако имаш пари, или ако твоите ти даваат пари, тогаш можеш да си отвориш трансакциска сметка во банка, да си извадиш MasterCard или Visa Electron дебитна картичка со која може да се плаќа преку Интернет, и воопшто не им кажувај на твоите за што ги трошиш парите.

А ако си малолетен, тогаш ќе мораш да ги трпиш твоите, малолетници не можат самостојно да отворат трансакциска сметка во банка.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
моите ми даваат пари, и прашуваат за што ги трошам, да имав сопствени пари не ќе ми беше гајле.[DOUBLEPOST=1532721981][/DOUBLEPOST]а стим гифт картички, продаваат кај нас?
 
Последно уредено:

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
ова е можеби глупо прашање ама сакам да купувам стим игри, а не сакам да ги плаќам онлајн, дали постои начин, на пример да дадам пари на човек и он да ја купи играта на мој акаунт?
Можеш така, или да одиш на еден од PayNet банкоматите, да ставиш кеш и да добиеш gift картичка за одредена сума пари на Steam.
Или само можеш на некој да му дадеш кеш и да ти ја подари играта...
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
да би можело така да се направи[DOUBLEPOST=1532726993][/DOUBLEPOST]а инаку само дебитна картичка ми треба за да купувам стим игри?
 
Последно уредено:

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Се на страна другар, слободно користи си ја кредитната картичка, наједноставен начин ти е.. Нема ништо страшно овде нема крадење ништо, освен ако имаш симнато некој си keylogger на компјутер. Еве ја пример оддамна купувам на Steam не сум имал никакви проблеми со нарачки.
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
знам дека си во право, ама сепак ќе користам дебитна картичка.
 
На врв Bottom