Steam: Официјална дискусија

Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Ај да пројдат колоквиуми па да плескаме грид малце олд скул стилче хахах

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
jas onoj pat ja zemav dirt3 bespari od ovie, najbolja e :)
Додека не влеташ у лоби со дечишта од 10 години кои те туркаат на реликрос уште на прва кривина.
Ако сте за да праиме дружба пишете никови да се додадеме да играме ми се игра со луѓе не со бебиња :/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
H

HoT IcE

Гостин
Може, мене ми се игра али искуствава од кајгана собиранки за вакви работи ми се никаде. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
4.710
Поени од реакции
2.540
Може, мене ми се игра али искуствава од кајгана собиранки за вакви работи ми се никаде. :D
Немора само кајгана општо ако имаш уште некој ке правиме собир 4-5 луѓе да сме таман е

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
386
Ajde decki vaka nekoj da ne e zainteresiran da kupi steam account ke se trejdame vo zivo na kafe fer i drugarski cash za cena ke se dogovorime vo inbox neam nekoja cena odredena KE JA PRIFATAM NAJDOBRATA PONUDA posto i taka ne mi treba realno steamov ima igri kolku sto pisuva za koj igri ako e nekoj zainteresiran dopolnitelno ke mu napravam screen shoot
Screenshot (33).png Screenshot (34).png
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.501
Поени од реакции
1.433
Дечки дај бе јавите се кој има Rainbow Six Siege да играме заедно... Ја зедов пред некој ден додека беше на попуст и не е fun со random Russians. Имате мој Steam во потпис долу.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.107
Поени од реакции
1.177
Дечки дај бе јавите се кој има Rainbow Six Siege да играме заедно... Ја зедов пред некој ден додека беше на попуст и не е fun со random Russians. Имате мој Steam во потпис долу.
Види ти пратив френд риквест на uplay, како што ти е името на стимот така те барав, ако не адни ме ти zoco1987 на uplay.
Ние сме 5-6 другари па ако има простор ке те ставиме и тебе во комбинација.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
375
Поени од реакции
198
Здраво браќа што користат стеам. Ја имам срање игри, ама од подобриве и познативе имам:
Company of Heroes 2
The Bureau: XCOM Declasified
DIRT 3 complete editon
Fallout kec
GRID
Homefront
Killing floor
Left 4 dead
Left 4 dead 2
Mirrors Edge
Outlast so DLCto
Payday 2
Saints row 2
Shadow Warrior
Spec ops the line
The Walking dead so DLCto
CSGO

Се на се 43 игри имам, од кои само овие горе набројаниве се добри.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.512
Поени од реакции
19.368
Здраво браќа што користат стеам. Ја имам срање игри, ама од подобриве и познативе имам:
Company of Heroes 2
The Bureau: XCOM Declasified
DIRT 3 complete editon
Fallout kec
GRID
Homefront
Killing floor
Left 4 dead
Left 4 dead 2
Mirrors Edge
Outlast so DLCto
Payday 2
Saints row 2
Shadow Warrior
Spec ops the line
The Walking dead so DLCto
CSGO

Се на се 43 игри имам, од кои само овие горе набројаниве се добри.
Океј супер.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.501
Поени од реакции
1.433
Види ти пратив френд риквест на uplay, како што ти е името на стимот така те барав, ако не адни ме ти zoco1987 на uplay.
Ние сме 5-6 другари па ако има простор ке те ставиме и тебе во комбинација.
Не сум така, ти пратив јас риквест сега.
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
*bump*
iam lv60 akaunt so 120 igri oddamna prekinav i planiram da go prodavam. nekoj so cena da mi pomogne?
 
Член од
31 јануари 2018
Мислења
513
Поени од реакции
1.139
*bump*
iam lv60 akaunt so 120 igri oddamna prekinav i planiram da go prodavam. nekoj so cena da mi pomogne?
Тешко се продава Стим брат, 99% од људи имав а и да га дадеш никој нејќе да даде над 50 евра. Been there, done that.
Чувај си :D
 
Член од
26 јули 2012
Мислења
320
Поени од реакции
94
ова е можеби глупо прашање ама сакам да купувам стим игри, а не сакам да ги плаќам онлајн, дали постои начин, на пример да дадам пари на човек и он да ја купи играта на мој акаунт?
 
На врв Bottom