StarCraft 2

Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Тие нормални ли се бе! Нетачни будали. Јас ќе ти ја нарачам за 3000 и ќе си стаам 500 денари во џеб......... (btw ова како пример, немам намера да се замарам да нарачувам за други - www.sendit.com ја има за 42 евра + 2-3 евра поштарина, стига за 7-14 дена)
А овие sendit.com испорачуваат до македонија?
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Се', се', ама дека чудово нема опција за LAN, не ми се верува...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
frlajte na ovaa pari HA Ha Ha 59.99 DOLARI?!?! Ami nema nishto poarno od StarCraft 1 samo grafikata malce :S I plus toa ne mozhe da se igra LAN! Ha Ha Ha sakaat da zarabotat pari na NISHTO
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
frlajte na ovaa pari HA Ha Ha 59.99 DOLARI?!?! Ami nema nishto poarno od StarCraft 1 samo grafikata malce :S I plus toa ne mozhe da se igra LAN! Ha Ha Ha sakaat da zarabotat pari na NISHTO
Само графиката малце? Озбилен си бе? Дали воопшто си ја пробал или гледаш само слики? Графиката е каде каде подобрена. Малце?!

Од друга страна има и голем број нови работи. Нови можности за тактики но сепак го задржува оној стариот шмек што го направи кецот толку успешен. А и приказната и мисиите во кампајн модот се фантастични.

Сепак за вкусови не се разговара ама тоа што го напиша не е точно. Освен за Лан-от ама Близ имаше свои причини зошто тоа го направија и со тоа можеш да се сложиш или не. Но не влијае на целокупниот квалитет на самата игра ( single или battle.net).

И да не заборавиме за кого станува збор. Близард сеуште излегува со печови за Диабло 2 па и SC I . Имаат феноменална подржка за нивните игри. Ќе видиме што ке се случи во иднина со лан-от.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Се', се', ама дека чудово нема опција за LAN, не ми се верува...
Тоа ти е маркетинг и бизнис фори, нека не те чуди...
Ако имаше, уште сега ќе беше прва на Garena и ќе ја гејмаа петсто иљади луѓе.
Вака демек, "плати, па клати" работата. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Освен кампањата, може да се игра против AI? (против компјутерот)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Blizzard нема промашено игра, и сами знаете веќ 20 години. Starcraft е направена супер. Немора да ја плаќате ја има кракувана. Али и да ја платите мислам дека нема да зажалите, такви игри се направени да се играат со години. Мислам дека WOW е поскапа и се плаќа секој месец акаунт, па цел свет и македонија плаќа и никој не се жали. Кај нас 60 евра се у пичку матер за игра. А тамо негде се едно седнување у мекдоналдс. И они у близард нема да размислуваат дека у Македонија просечна плата е 150 евра.
Иначе ја Диабло 3 си ја чекам за ЛАН.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.650
Поени од реакции
6.513
Значи сега ифицијалното име на продолжението е StarCraft 2:Wings of liberty?
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
гејмери и гејмерки,сакам да ја купам играва,али дека го неам играно 1цот и не сум многу по игриве а ја фалат а јас само стратегии играм,дали ја купам директно или првин 1цот да си го купам има разлика во двете игри,препорака одма :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
гејмери и гејмерки,сакам да ја купам играва,али дека го неам играно 1цот и не сум многу по игриве а ја фалат а јас само стратегии играм,дали ја купам директно или првин 1цот да си го купам има разлика во двете игри,препорака одма :)
Moj predlog ti e da ne ja kupuvash igrata poarno,ama eve veke ko si zapnal vidi go 1cot pa posle ke videsh deka ne vredi da se plajcha 60 dolari :S Da povtoram ne velam deka e losha igrata ama ne vredi za tolku pari..
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
гејмери и гејмерки,сакам да ја купам играва,али дека го неам играно 1цот и не сум многу по игриве а ја фалат а јас само стратегии играм,дали ја купам директно или првин 1цот да си го купам има разлика во двете игри,препорака одма :)
Старкрафт 2 има претензии да биде игра на деценијата. Играта се чека 10 години. Кампајната беше предобра. Приказната е феноменална. Развојот на карактерите исто така. Нема многу стратегии каде толку многу време им се посветува на личностите од приказната. На моменти помислував дека играм РПГ...

За мултиплејерот нема што многу да кажам затоа што не сум го пробал. Ете нема лан ама затоа онлајн искуството верувам дека е совршено и сигурен сум дек близард само ќе го подобруваат. Јас да ја имав можноста и парите не би се мислел. Препорачувам да провериш sendit.com бидејќи таму можеш да ја најдеш за поефтина одколку кај нас како што пиша некој погоре.

И да... Мултиплејерот е можеби најзаразниот во било која стратегија. Зборувам за кецот. СЦ 1 можеби е и најиграна стратегија во целиот свет. Така да...

Не знам што му е на ask1o0o и зошто толку запнал против играва... Ама се има исклучоци па ете мора да се најде некој....
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Старкрафт 2 има претензии да биде игра на деценијата. Играта се чека 10 години. Кампајната беше предобра. Приказната е феноменална. Развојот на карактерите исто така. Нема многу стратегии каде толку многу време им се посветува на личностите од приказната. На моменти помислував дека играм РПГ...

За мултиплејерот нема што многу да кажам затоа што не сум го пробал. Ете нема лан ама затоа онлајн искуството верувам дека е совршено и сигурен сум дек близард само ќе го подобруваат. Јас да ја имав можноста и парите не би се мислел. Препорачувам да провериш sendit.com бидејќи таму можеш да ја најдеш за поефтина одколку кај нас како што пиша некој погоре.

И да... Мултиплејерот е можеби најзаразниот во било која стратегија. Зборувам за кецот. СЦ 1 можеби е и најиграна стратегија во целиот свет. Така да...

Не знам што му е на ask1o0o и зошто толку запнал против играва... Ама се има исклучоци па ете мора да се најде некој....
Znajsh zoshto? Zatoa shto ne gledam nishto posebno vo ovaa igra a e mnogu skapa spored mene 60 dolari ?! A znaesh li ovde kolku e edna prosechna plata od chovek? 150 evra .... Taka da i ne e neshto posebno ... no sepak sekoj si ima svoj vkus .. Jas primer ja sakam HeroesOfNewerth ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom