Star Wars: The Old Republic [MMORPG]

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Гледам почна да се дискутира по форумот за The Old Republic, а нема официјална тема.
Да бидам искрен, имам добро претчувство за играва, иако поима немам од кај би нашол пари да ја купам, ама кој знае... можда ќе паднат од некаде. Гледам WoW паѓа, другите ММО ми се некако тапа, чест на исклучоци... вложиле труд во играва, тоа се гледа, за мене ова би било посебно искуство бидејќу сум голем фан на филмовите, и сето тоа да се доживее во една MMORPG би било оргазмично. :D

Trailer:
http://www.imdb.com/video/imdb/vi2871762457

Gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=qyA78N1Ez5A

Информации за плаќање:
http://www.geekosystem.com/star-wars-old-republic-date-price/

Ваше мислење?
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
според мене е BULLSHIT оваа. Требаше да направат KOTOR 3 а не ова срање. Главниот лик од сагата Revan го има на некои моменти на играта и лесно го убиваш, наместо ти да управуваш со него. кој играл KOTOR 1 и 2 сигурно би се сложил со моето мислење
 
K

Khabs Staadnau

Гостин
Баш пошто е MMO ми се усра филмот. Досега сум пробал еден куп MMO и сите биле срање освен WoW. Једино нешо шо може да се каже дека е исто така ОК е LotrO.
Иако и таму имаш срања со оние coins за зимање ајтеми и скилови курци-палци.
Овој серијал беше стриктно синг плеер, во двете игри се вртеше стриктно околу еден лик и тој еден лик беше одговорен за цела галаксија. Во MMO игрици си...well...nobody.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ја чекам играва више 3 години и кусур, откако ја најавија и го отворија сајтот. Си мислев уште тогаш да отворам тема на форумов, ама уште немаше конкретни видеа како да речеме трејлер и гејмплеј видеа. Понатаму како што поминуваше времето, секој петок приквечер стискав F5 на swtor.com чекајќи новости за играта. После некое време се шлакнав и решив дека е подобро да не се замарам со играта пред да излезе. Затоа и не отворив тема.

Сега откако е објавен release date и е достапна за pre-order, веќе може да се прави муабет. Викендов најверојатно ќе играм во бетата, добив покана само да најдам од каде да симнам 20 гига клиент пошто тенок сум со лимитов. Откако ќе играм бета, ќе донесам конечна одлука во врска со купување на играта. Кај нас не е достапна за pre-order, така да не знам и дали ќе ја донесат некои од нашиве продавници. Така да, најверојатно ќе мораме да се снаоѓаме со нарачка од sendit или zavvi.

За самата игра нема многу што да се збори, класичен гејмплеј како во сите MMO-а, со додадени дијалози и морални избори како во сингл плеер игрите на BioWare. Сето тоа се става во Star Wars сетинг и се добива многу добро MMO.

Нешто повеќе коментари откако ќе ја играм бетата.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Превземено од FAQ

What are the system requirements for the game?


Processor:
  • AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 4000+ or better
  • Intel Core 2 Duo 2.0GHz or better
    Operating System:
  • Windows XP or later
RAM:
  • Windows XP: 1.5GB RAM
  • Windows Vista and Windows 7: 2GB RAM
Note: PCs using a built-in graphical chipset are recommended to have 2GB of RAM.
Star Wars: The Old Republic requires a video card that has a minimum of 256MB of on-board RAM as well as support for Shader 3.0 or better. Examples include:
  • ATI X1800 or better
  • nVidia 7800 or better
  • Intel 4100 Integrated Graphics or better
DVD-ROM drive – 8x speed or better (required for installation from physical editions only) Internet connection required to play.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Вчера ја играв играта и е многу јака.Дури и подобра од WOW.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Едно време не да бев hyped за играта. Но како пројде време и колку повеќе информации и видеа гледав за играта се повеќе се чуствував meh.

Играв WoW 1-2 години, не гледам причина да земам да ја играм играва која изгледа од скоро секој аспект иста ко WoW.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Едно време не да бев hyped за играта. Но како пројде време и колку повеќе информации и видеа гледав за играта се повеќе се чуствував meh.

Играв WoW 1-2 години, не гледам причина да земам да ја играм играва која изгледа од скоро секој аспект иста ко WoW.
Дури и подобра.За брзо време ќе превземе доста играчи од wow,и еден другар што се оставаше на wow рече ќе се префрла на играва.Инаку да прашам дали некој ја играше играва викендов кога ја пуштија бетава?
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Ќе се префрла зошто му здосадила веќе WoW. :)

Тоне одамна WoW, со новава експанзија што ја најавија ептен дното според мене го допреа, само најголемите зависници и тие што почнале сега да ја играат ќе бидат заинтересирани за новата експанзија.

Иначе сега гледам ми стигнал Invite мене минатиот вторник, го пропуштив бета викендот. :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Толку беше ерата на WoW. Сега е ерата на COD. :D А за Star Wars да почекаме, ќе видиме до каде ќе дојде. Али играва ми изгледа добра, иако не сум ја играл (ќе ја почнам кај и да е).
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Како огромен фан на сагата , имам играно многу стар ворс игри но само малку ми ги исполниле очекувањата. Се надевам ова ке биди ТОА. :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Како огромен фан на сагата , имам играно многу стар ворс игри но само малку ми ги исполниле очекувањата. Се надевам ова ке биди ТОА. :D
Чим си фан не играј. Ова е MMORPG, не е класична офлајн кампања.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
^ Не го слушај, земи ја играта. :) И јас немав играно MMO до 2007, кога ја земав LotRO пошто сум LotR фан, па еве уште играм. И планирам да почнам и SWTOR да ја играм кога ќе излезе, пошто сум и Star Wars фанатик. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom