Star Wars - Rebels

Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Star Wars - Rebels е американска анимирана серија сместена во периодот помеѓу 3тата и 4тата филмска епизода. Поточно, дејствието започнува 14 години по Revenge of the Sith и 5 пред A New Hope.
Серијата ја следи групата бунтовници која во тоа време врши разни операции против Империјата на планетата Lothal.
Исто така, серијата ќе се фокусира на околностите при настанувањето на the Rebel Alliance.

Групата се состои од:

Ezra Bridger, 15 годишно момче со афинитети кон силата. Како сирак, пред да се приклучи на екипажот на бродот Ghost, тој преживува via ситен криминал.

Hera Syndulla, Twi'lek пилотот на бродот и воедно ќерка на Cham Syndulla кој го знаеме од Star Wars - The Clone Wars.

Kanan Jarrus е џедај кој го преживеал падот на редот на џедаите. Го нарекуваат каубој џедај и всушност е оној кој понатаму ќе го тренира младиот Ezra.

Sabine Wren е Mandalorian девојка, експерт за оружја и експлозиви и графити артист.
Storm troopers ја знаат како The Artist кој повремено ги демолира TIE Фајтерите на Lothal.

Garazeb "Zeb" Orrelios е припадник на расата Lasat, една од првите раси кои се спротивставуваат на опресијата на Империјата. Како одговор на нивната непослушност империјата врши огромен масакр врз неговиот народ.

C1-10P, aka Chopper, e постар модел на astro droid кој по себе "карактерно" наликува на добро познатиот R2-D2.

Во серијата ќе се сретнеме со доста нови ликови како Инквизиторот кој е задолжен за фаќањето на екипажот на The Ghost, криминалниот бос Vizago, како и многу веќе познати ликови како Darth Vader, Ahsoka Tano, Bale Organa, Lando Calrissian и многу други.


Серијава во првата сезона ги задоволи моите очекувања, гласовите се ептен погодени, анимацијата си е на место, не постои натрупување со карактери и сл.
Сепак, може да се каже дека самиот интензитет на плотот не беше нешо wow,
но како и да е, тазе излезениот трејлер за втората сезона ветува премногу.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
1 сезона заврши пред 1 месец ,има некоја информација кога почнува 2- сезона ?
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
1 сезона заврши пред 1 месец ,има некоја информација кога почнува 2- сезона ?
Пред два дена на SW конференција искочила една епизода, али не можам да ја најдам. Како и да е, нема официјални информации за airdate.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.360
Поени од реакции
19.897
Се надевам нема да ни ги фрлаат Хан Соло, Леа, Лук итн во лице. Во секој случај очекувам наредната сезона да биде уште подобра од оваа, само една работа што мислам дека треба да сменат е да победува и Империјата (а ќе се случи бидејќи Darth Vader). Супер е што не ги заборавија Асока и Рекс.

Уживајте
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
I jas ja pocnav, odlicni prvite 5-6 epizodi. (y)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Најјак момент кога го обоија tie fighter-от со хипи бои. Чао. :pos:

Само Zeb Orellios ме иритира како лик, другите се интересни.

Првата сезона ја завршив, пауза па ќе ја стартам втората. Почетните епизоди се фокусираа повеќе на ликовите, што е во ред, но повеќе ми се допаднаа крајните епизоди пошто беа далеку поинтересни и подинамични. Добро заврши.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Lele Vader kolku e mental u vtora sezona, barem na pocetokot de.. :O
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
2ra sezona prodolzuva, so 11ta epizoda na 20ti januari.

Trejlerot e orgasm!

Ne znaev deka Anakin I bil master na Ahsoka.

Ezra so saber ko Kylo Ren. :vozbud:

Yoda, Leia...

Partali!

Очигледно ги немаш гледано клоун ворс
Еве ти трејлер од 6-та сезона .
Земи тие гледај ги па после ова .
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Очигледно ги немаш гледано клоун ворс
Еве ти трејлер од 6-та сезона .
Земи тие гледај ги па после ова .
Ja izgledav Prva sezona pred Rebels od ovaa, ne mi praese bas kejf. Ali ke I sednam kaj I da e.

Ovoj old master Darth Maul bil od trejlerot.

Ke bide jako.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ja izgledav Prva sezona pred Rebels od ovaa, ne mi praese bas kejf. Ali ke I sednam kaj I da e.

Ovoj old master Darth Maul bil od trejlerot.

Ke bide jako.
Таму има доста од војните кои се воделе до 6-та сезона има да ти стане многу појасно за стар ворс општо зашто се објаснети целите почетоци .Нема да зажалиш ако ги гледаш сите 6 сезони.Финалето на 6-та сезона е 10 пати појако од цел ребелс серијал .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom