Star Trek, Star Wars и жените

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Sto e rabotava ne znam, do sega koe zensko da sum go prasal dali gleda star trek ili Star Wars, niedno da kaze deka e fan na star trek i Star wars!!!
Sve ili gledaat po malku ili voopsto i ne gledaat, dali filmovive se mnogu maski ili ne znam sto e rabotava ???
Me interesira dali ima nekoe zensko sto e fan na ovie filmovi, i serii normalno, ako ne sto e toa sto tolku ne vi se sviga ?

P.S. Temava ne znam dali e za ovde bas, ako ne e za tuka ima koj da ja premesti :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Знам баги девојки кои го гледаат Star Trek, а за Star Wars навистина се помалку...

Што е причината не знам.
А искрено и јас не гледам некое особено воодушевување од Star Trek...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Star Wars сум ги гледала мал милион пати, а и уште толку планирам ... си ги имам дома, и можам да кажам дека секој месец ги прегледувам. Star trek неможам баш да ги пратам (времето кога ги даваат на тв не ми одговара) иначе би ги гледала и нив. Незнам што е чудно тука ...
И да ... покрај нив и Матрикс исто толку пати сум го гледала и ќе го ... најдобри серијали се, шо ...:vozbud:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Abe sto znam, a prasam nekoja cura za star trek ili star wars odma dobivam odgovor deka ne prati takvi serii, ili ja sve naletuvam na takvi :)

Ako najdam nekoja takva odma ja facam za zenska, pod uslov da e slobodna :):):)

Samo tesko nekako :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Abe edno vreme visev po Star Wars forumi i imam naletano na zenski od Amerika, Meksiko, Germanija... sto obozavaat Star Wars. Ama tuka kaj nas nemam sretnato takva.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Ги имам изгледано повеќето,ако не и сите Star wars серијали
.Star trek не гледав толку често,но заради тоа што не ми се погодуваше терминот,не заради тоа што не ми се допаднала серијата.:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Скул Star Wars се филмови и ги има вкупно 6...серии тука немало освен анимираните што искочија помеѓу втор и трет дел ама не верувам дека мислиш на нив...си се помешала

Него знам ја една типка што ги сака Star Wars
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Има еден фан на Стар Трек јас што ја знам..сопругата моја, ги сакаше сите, освен Дип Спејс Најн (кој што всушност јас со нескриено задоволство го гледав:helou: )
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ај да докажам дека има и кај нас девојки стар трек фанови + мала промоција на MakTrek (www.maktrek.org.mk)

Сликите се од 40-годишнината на Стар Трек, прослава во Петтиот елемент во Скопје!



 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Оделава се феноменални, од кај ги набавиле/сошиле?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Кројачкиот салон во ТЦ Капиштец позади тц Беверли салонот се вика Весна

Мислам дека тоа беше последната локација... незнам ако сакаш контактирај со луѓето на страната, можат да ти набават.... а цената мислам 1000 денари (максимум 2000)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Znam deka e malce off-topic, ali koa gi vidov slikite od proslava 40 god. Star Trek mi tekna. Da ne znae nekoj dali kaj nas ima Star Wars Fan Club (nesto kako sto e Maktrek za Star Trek) i dali ke se organizira ovaa godina 30 god. Star Wars.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Димитар напиша:
Кројачкиот салон во ТЦ Капиштец позади тц Беверли салонот се вика Весна

Мислам дека тоа беше последната локација... незнам ако сакаш контактирај со луѓето на страната, можат да ти набават.... а цената мислам 1000 денари (максимум 2000)
Фала Димитар..обавезно ке ги посетам у април :)
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Jao Dimitar pa ja ova ne sum znael, deka i kaj nas ima vakvi raboti, fala za informacijava duzam pijacka :zver:

A i uniformine se zakon :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom