Stand-Up настани

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.626
Поени од реакции
5.678
На крај ќе испадне сите се вонземјани. :pos:
Пиши на ЈуТјуб Stand Up Macedonia Nikola Todoroski

Сум гледал едно клипче од тој твојот, повеќе фрустрации истурени у еден клип неам видено у животот. За малце ќе почнеше да плаче.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.319
Поени од реакции
3.809
Сум гледал едно клипче од тој твојот, повеќе фрустрации истурени у еден клип неам видено у животот. За малце ќе почнеше да плаче.

Од септември ќе почнат во Универзална сала. Треба да отидеш еднаш и да видиш во живо. Јас престава со голо око нејќев да видам, а поготово Стенд Ап, али после првиот пат кога отидов, го сменив мислењето. А Никола Тодороски ми стана омилен. На клиповите не прикажуваат баш све. Друго е да го гледаш на интернет а друго е на живо.

Може и ќе имам карти со попуст па ќе ти дадам таква кога ќе почнат.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
490
Поени од реакции
270
Да си речиме/најавиме со повреме
Во срцето на градот на УНЕСКО над “ВАН“ (ОNE) кај скаличинана на 22.08.13-четврток (за тие шо ве мрзит да гледате во календар кој ден е) СТЕНДАП КОМЕДИЈА на НИКОЛА ТОДОРОСКИ во КАФЕ БАР ШИЛА! Кен ју фил а?
Старт 22:00 (жените шо ќе каснат нека не паничат-покасно ќе почниме)
ВЛЕЗ имат ама не се наплаќат
Убаво е да се знае
КОЈ САКАТ КОМОЦИЈА НЕКА СИ РЕЗЕРВИРАТ СО ВРЕМЕ
Кафичот е климатизиран,
амо то и не е некоја битна информација пошо ивентот е на тераса (авторот се смее во себе)
БУЈРУМ
П.С.
ЗА СИТЕ СКЕПТИЦИ ШО ВО СТАРТ ВИКЕТ ГО ИМАМ ГЛЕДАНО-
МАТРИЈАЛОТ Е ОБНОВЕН СО НОВИ СМЕШКИ
така да еден нула за мене :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.024
Поени од реакции
32.585
Eden flex

Dave Chappelle zaedno so Chris Rock u septemvri ke gi gledam u zivo od prvi redovi

Prasanjeto e, bidejki doma od tv stalno bev high dodeka gi gledav, dali da ostanam dosleden i za vo zivo nastap?

:D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.707
Поени од реакции
15.638
Eden flex

Dave Chappelle zaedno so Chris Rock u septemvri ke gi gledam u zivo od prvi redovi

Prasanjeto e, bidejki doma od tv stalno bev high dodeka gi gledav, dali da ostanam dosleden i za vo zivo nastap?

:D
Јас гледав за август за Рок пред некој ден, и не знам дали после шамарот му се зголемила цената, ама ептен скап ми се виде. Си купив билети за концерт и поевтино ме фати.
Ај ти може за двајцата ќе ти се исплати. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.024
Поени од реакции
32.585
Јас гледав за август за Рок пред некој ден, и не знам дали после шамарот му се зголемила цената, ама ептен скап ми се виде. Си купив билети за концерт и поевтино ме фати.
Ај ти може за двајцата ќе ти се исплати. :D
Pozitivno iznenaden. Dvajcata back to back razvalija.

Warm ups imaa nekoi Netflix faci kako Ali Wong, Earthquake, Donnell ama nisto wow.

Chris Rock ne mi e interesen ama sega bese drzok i on point so shegite. Mene licno mi bese podobar od Dave. Zborese za shamarot ama retko i samo kako za punch line. Get it? Punch? Oti he got punched.

Dave e sasvim druga pojava. Zborese za skoresniot napad kade homeless go napadna so noz na scena… isto i klasika za trans zaednicata, u sred Amsterdam im go plesna kvalitetno…

Sledna sansa ne ispustaj :D
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
97
Поени од реакции
200
Ко актер е звер, да го видиме како ќе се покаже на стендап.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom