Spotify во Македонија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Youtube music треба да биде замена за Play music па ќе видиме тогаш дали ќе има некој промени и слично.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
На Youtube music видов дека може секој кој има канал/акаунт веќе на Youtube истиот да го користи и на Youtube music. На Youtube music може секој да става песни во MP3, Flac.. со неколку клика скоро исти начин како ставање видеа на Youtube.

Не знам дали таква опција има на Spotify, Dezeer со неколку клика секој што има акаунт да може да стави песна.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Предлозите на Spotify се подобруваат кога ќе платите за премиум акаунт или не?

Се мислам дали да активирам затоа што после месец дена користење некако не ми ги погодува ни плејлистите ни предлозите, ми ги утиња катастрофално. :D

На Јутуб Мјузик многи подобри се во тој дел.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
За да се појавела Spotify Top 50 или Spotify Viral 50 листа од нова држава, требало минимум 50 песни да бидат streamed по 1000 пати од таа држава во рок од 24 часа. Good Bye Macedonia Top 50! :place:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Ми се појави нотификација даваат 3 месеци бесплатно. Дали има можност да се намести да ти се исклучи само како на Netflix да не ти наплати кога ќе заврши гратисот бесплатно?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Интересно на Spotify ми се допадна што може да ставаат анимација (најверојатно е Gif). Го приметив додека ги слушав Funk Shui.

Не сум активирал пакет сеуште. Доколку некогаш имам со некој близок би активирал или ова Spotify или Youtube music.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Јас имам активирано 2 акаунти (дуо) за 6.49 и супер е.

И мене ептен ми се интересни гифчињата уште од летото приметив ама сеуште го немам тој апдејт на мојот акаунт. :place:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Tidal не знаев дека е достапен и во Македонија и баш проверувам си пишува Macedonia a не North Macedonia.

Tidal за Србија, Хрватска и Бугарија е локализиран на тие јазици. За Македонија сеуште нема.

И што е разликата од останативе Deezer, Spotify, Youtube music?
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2013
Мислења
785
Поени од реакции
1.558
Tidal не знаев дека е достапен и во Македонија и баш проверувам си пишува Macedonia a не North Macedonia.

Tidal за Србија, Хрватска и Бугарија е локализиран на тие јазици. За Македонија сеуште нема.

И што е разликата од останативе Deezer, Spotify, Youtube music?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
На сајтот moddroid.co за Android имате кракирана или каква и да е хакната апликација на кој се сите работи отклучени без да морате да плаќате.

Од тука си ја симнав Spotify и работи целосно без да мора да плаќам. Единствено што приметив во Google play кога ќе си ја побараш апликацијата си стои да и се направи update а во делот каде се сите апликации за update не ја покажува. Не ни пробав да направам update затоа што не сум сигурен дали потоа ќе функционира целосно бесплатно.

Знам дека е нелегално вака ама за држава како нашава си врши работа.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
На сајтот moddroid.co за Android имате кракирана или каква и да е апликации кој се сите отклучени бесплатни.

Од тука си ја симнав Spotify и работи целосно без да мора да плаќам. Единствено што приметив во Google play кога ќе си ја побараш апликацијата си стои да и се направи update а во делот каде се сите апликации за update не ја покажува.

Знам дека е нелегално вака ама за држава како нашава си врши работа.
Имаш и youtube vanced.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Vanced е тој, кракнат.
На Spotify кој го симнав кракнат не функционира делот што е Discover. Цело време излегува известување Something went wrong..

И Offline mode уклучив не работеше да се слушаат песни без интернет или јас нешто грешно правам.

Тоа се лошите мани на кракната Spotify апликација. За слушање цели албуми , премотување си функционира добро.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom