Spotify во Македонија

Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Aко долго остане се отклучено без премиум на Аndroid на телевизорите ќе биде супер. На телевизорот супер ми дојде за слушање цели албуми од артисти додека семејно дома се собираме за ручек во недела.
Има ли некоја разлика од TV Android и Mobile Android? Највероатно има, па тие рестрикции не важат за TV Android.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.167
Поени од реакции
6.553
Има ли некоја разлика од TV Android и Mobile Android? Највероатно има, па тие рестрикции не важат за TV Android.
На ТV Android колку што приметив во апликацијата разлика е што не можеш од таму да си земеш премиум пакет. Мора тоа да го правиш преку веб прелистувачот.
Исто мислам дека ја нема опцијата за да направиш follow на артистот/бендот, нема опција да креираш плејлиста, settings нема.

Само бараш артист/песна/албум и пушташ слушаш. Плус секоја песна има да ја срцнеш или лајкнеш како и да се вика тоа.
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
7.771
Nekoj da go ima problemov? Vlagam pishuem user i pass i mi vila offline deka sum. Reinstalirav pak isto. A do pred 4-5 dena si vozeshe bez problem.

Screenshot_20200727-171932.png
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.167
Поени од реакции
6.553
Еве и на PC тие рестрикции не важат како на мобилен, Си слушам гага музика легално засега и еднствено некогаш реткост е пред почеток на песна да улета и некоја реклама за Spotify женска што збори.


Интересно е што на PC се симнува како програма плеер.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
Апликацијата многу станува поспора со тек на време, па треба да се брише кеш меморија. Тоа им е негативно. Иначе да, на декстоп апликацијата нема проблеми со рестрикции освен по некоја реклама али засега се многу ретки рекламите. Но ќе зачестат и они сигурно кога ќе најдат повеќе компании што би се рекламирале.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.167
Поени од реакции
6.553
Што е тука интересно????????
Па не мора да ти биде вклучен во веб прелистувач. При фклучување на компјутерот се пали Spotify, мoже да слушаш и музика од компјутерот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.676
Поени од реакции
7.471
Еве и на PC тие рестрикции не важат како на мобилен, Си слушам гага музика легално засега и еднствено некогаш реткост е пред почеток на песна да улета и некоја реклама за Spotify женска што збори.


Интересно е што на PC се симнува како програма плеер.
демек на јутјуб не е легална музиката а? и плус цицања и газиња у 4к, тоа го може ли спотифи или у нотепад ти шалта ? :P
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
демек на јутјуб не е легална музиката а? и плус цицања и газиња у 4к, тоа го може ли спотифи или у нотепад ти шалта ? :P
Така е, ако сакаш нешто слично на Спотифај, имаме YouTube Мusic. Но Спотифај е малце попрегледно за плејлисти и слично. И за YouTube Music можеш да симнеш клиент исто како Спотифај. Али не е лошо, имав плејлисти таму пред да дојде Спотифај кај нас. Само интефејсот ми се допаѓа малце повеќе на Спотифај, но и YouTube Music има свој предности.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.676
Поени од реакции
7.471
Така е, ако сакаш нешто слично на Спотифај, имаме YouTube Мusic. Но Спотифај е малце попрегледно за плејлисти и слично. И за YouTube Music можеш да симнеш клиент исто како Спотифај.
јас плакам јутјубе премиум за 90денари месечно преку индија ми оди, кај мас е изгор ценат, мислам мјузик не може без прептлата или може да функционира?
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
јас плакам јутјубе премиум за 90денари месечно преку индија ми оди, кај мас е изгор ценат, мислам мјузик не може без прептлата или може да функционира?
Функционира најнормално без претплата како YouTube Videos, барем за десктоп, за телефон не сум баш сигурен, може на мобилната апликација да имаше дополнителни рестрикции исто како Спотифај. А и можеби се дели претплатата на YouTube Videos и Music? Треба да провериш, можеби таа претплата ти важи и за Music.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.167
Поени од реакции
6.553
Функционира најнормално без претплата како YouTube Videos, барем за десктоп, за телефон не сум баш сигурен, може на мобилната апликација да имаше дополнителни рестрикции исто како Спотифај.
Функционира и без претплата Youtube music пробано на мобилен и декстоп. Е сега има некој рестрикции и од она што приметив не може да работи апликацијата во позадина да се слуша музиката. За такви некој работи се плаќа премиум.

Се најавува дека Youtube music треба да биде замена за Play music.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.676
Поени од реакции
7.471
Функционира најнормално без претплата како YouTube Videos, барем за десктоп, за телефон не сум баш сигурен, може на мобилната апликација да имаше дополнителни рестрикции исто како Спотифај. А и можеби се дели претплатата на YouTube Videos и Music? Треба да провериш, можеби таа претплата ти важи и за Music.
затоа ти викам мора да имаш прептлата да ти работи на мобилка и да симињаш и после офф да ги слушаш
You also get access to YouTube Music Premium as part of your benefits. With YouTube Music Premium, you can:
  • Enjoy millions of songs and videos in YouTube Music without ads.
  • Download songs and videos to your mobile device for offline listening.
  • Use background play to keep your music playing while you use other apps.
  • Turn on audio-only mode to listen to music without loading the video.
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
323
Поени од реакции
318
затоа ти викам мора да имаш прептлата да ти работи на мобилка и да симињаш и после офф да ги слушаш
You also get access to YouTube Music Premium as part of your benefits. With YouTube Music Premium, you can:
  • Enjoy millions of songs and videos in YouTube Music without ads.
  • Download songs and videos to your mobile device for offline listening.
  • Use background play to keep your music playing while you use other apps.
  • Turn on audio-only mode to listen to music without loading the video.
Аха, епа супер тогаш. Ова ти е одлично за 90 денари. Подобро ти e You Tube Music Premium од колку Spotify Free.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom