Sport Klub - Спортски пакет тв канали

Член од
22 јули 2011
Мислења
915
Поени од реакции
1.072
Спорт клуб си имаат мана, форсираат спортски настани на СК ХД канал или на Нова спорт додека во исто време на првите 6 Спорт клуб канали пуштаат стари снимки и репризи.

Тие СК ХД и Нова спорт помалку луѓе ги имаат, разбирам кога е во полн ек спортската сезона со многу настани и кога едноставно е неопходно некој спорт да се пренесува и на СК хд и на Нова спорт каналите.

Пример денес снукер ќе се форсира во следните 3 седмици на СК хд, а од снукер цела сезона емитуваат само 3 турнири и се однесуваат како последни ѓубриња со преноси на СК хд.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Спортклуб Хрватска бара коментатори, по мене малку задоцнето но мора од некаде да се почне, многу пати се случувало да оди пренос на некој натпревар, а да нема коментатор, ова сум го приметил не само на фудбал, туку и на тенис и Амерички Ногомет. Се надевам ќе вработат и некој македонски коментатор.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.563
Поени од реакции
15.352
како прво да вработат наш треба да имат студио кај нас. како второ немаме ни коментатори ние за овие телевизии. а не пак за спорт клуб.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Спорт Клуб емитуваат Крикет - Европско првенство, браво за нив повлекуваат огромни чекори за промоција на овој прекрасен спорт.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Да бидам искрен можно е и да ги откачат Унитед Медиа од Телеком, кога го продолжија договорот го продолжија за една година до 28.02, пошто веројатно чекаа да видат што ќе се случи со ПЛ. Сега не верувам дека ќе продолжат со Словачка и Литванска лига (за иста сума).
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.195
Поени од реакции
1.150
Да бидам искрен можно е и да ги откачат Унитед Медиа од Телеком, кога го продолжија договорот го продолжија за една година до 28.02, пошто веројатно чекаа да видат што ќе се случи со ПЛ. Сега не верувам дека ќе продолжат со Словачка и Литванска лига (за иста сума).
Не верувам. Ипак имаат сеуште што да понудат. Бундес, Ф1, Квалификации за репрезентативен фудбал, Евролига кошарка, Тенис...Eве сега и ТВ права за преносите на ФК Академија Пандев :D :D :D
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
130
Поени од реакции
54
Не верувам. Ипак имаат сеуште што да понудат. Бундес, Ф1, Квалификации за репрезентативен фудбал, Евролига кошарка, Тенис...Eве сега и ТВ права за преносите на ФК Академија Пандев :D :D :D
Svetsko u odbojka zaboravi u 2022
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.014
Поени од реакции
1.149
Не верувам. Ипак имаат сеуште што да понудат. Бундес, Ф1, Квалификации за репрезентативен фудбал, Евролига кошарка, Тенис...Eве сега и ТВ права за преносите на ФК Академија Пандев :D :D :D
Да но сепак се арогантни, не сакаат да ја спуштат цената и бараат обнова по исти услови(според она што го кажуваат операторите). Да не заборавиме што се случи со Еуроспорт кога ги зема Летните и Зимските Олимписки Игри за цела Европа, па бараше повеќе пари и овие го откачија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom