Speedtest.net (официјална тема)

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Член од
29 август 2008
Мислења
5.162
Поени од реакции
3.550
Bravo za A1, vo naj naj ruralno mesto kade sto pile ne preletuva ovie brzini.....bravo bravoo (btw i na lyca nee loso no tamu e tel,star4 godini)
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.421
Дечки, јас имам од Телекбаел 100/100 оптички интернет претплата, но никогаш не сум имал повеќе од 40 Mbps на лаптоп во соба? Дали знаете што може да биде проблемот? Рутерот ми е преку две соби, ама и до него да сум, едвај 50 Mbps ми покажувало.

Дали е проблем нешто во инсталацијата, или самиот рутер? Рутерот е даден од Телекабел, дали треба да купам подобар, и каков?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
667
Поени од реакции
701
Дечки, јас имам од Телекбаел 100/100 оптички интернет претплата, но никогаш не сум имал повеќе од 40 Mbps на лаптоп во соба? Дали знаете што може да биде проблемот? Рутерот ми е преку две соби, ама и до него да сум, едвај 50 Mbps ми покажувало.

Дали е проблем нешто во инсталацијата, или самиот рутер? Рутерот е даден од Телекабел, дали треба да купам подобар, и каков?
Чарето се вика гигабитен рутер. Си земаш рутер со гигабитни порти и поголема брзина на ви-фи. Рутерите на сите оператори се такви, на ЛАН можиш да добијаш голема брзина како што е во договорот загарантирана, а на ви-фи никој не ти гарантира за брзината. Еве на пример како овој:
https://www.anhoch.com/product/599867643/xiaomi-mi-router-4a-wireless-dual-band-gigabit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom