SOTW #2 - Дискусија

  • Креатор на темата Грејвдигер
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
M

Mr.InF3ction

Гостин
Може ли потписот да е GIF анимација?
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Интересна тема...ама не ми е баш од рака сепак ќе пробам да средам непто ;)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
До крајниот рок ќе имате нешто и од мене и некако слабо пријавени тие што работат со дизајн не е лошо дури ни модераторите да прават креации за натпреварите доколку не сакате овој проект да падне .
 
Г

Грејвдигер

Гостин
До крајниот рок ќе имате нешто и од мене и некако слабо пријавени тие што работат со дизајн не е лошо дури ни модераторите да прават креации за натпреварите доколку не сакате овој проект да падне .
Едниот мод е на одмор, а јас не сум дизајнер и слабо го работам GIMP-от, ама можно е да склопам нешто до Петок. :)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163

Еве нешто од мене :)
п.с мора ли да се остави псд фајл и каде?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
^ PSD не треба, освен ако модераторот/организаторот побара.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
ОК, бидејки ако за секој SOTW треба да да прикачуваме и .psd фајл ќе стане жива нервоза :S
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Се извинувам за мислење под мислење патем Грејвдигер. Можеш да го избришеш мислењето со мојата креација во темата за пријавување...бидејќи ми е утната темата на креацијата :S Ај ве молам :cuc:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ако имаш нова постави ја овде за да ја заменам, ако не пријавата не се бриши. Типографски ти е.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Незнам типографија ова ми е прва креациија можеби сум ја утнал :D и да ви кажам дека нема да можам да гласам нема да бидам дома тие денови :S . .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom