SOTW натпревар #1 [дискусии]

  • Креатор на темата Ivanovska
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

TheFrisb

(Астроном)
Член од
5 јуни 2011
Мислења
246
Поени од реакции
80
Опасна уште сега имаш еден лајк од мене!
 
I

Ivanovska

Гостин
Прелог од мене, да оставите повеќе од три дена за пријавување оти сигурно ќе пропадни работава.

Друго, малце едноставни ... играфицирачки техники за да привлечите луѓе. 15 форумски лајка за секој испратен потпис :).
Правилата за сотв се секаде исти. 3 дена пријавување, 2 дена гласање.

Тоа за награда би требало. Ама тоа не е до мене, админите нека одлучат.
Опасна уште сега имаш еден лајк од мене!
Благодарам. :D
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Правилата за сотв се секаде исти. 3 дена пријавување, 2 дена гласање.

Тоа за награда би требало. Ама тоа не е до мене, админите нека одлучат.
Ах бе, така бизнис не се води. Треба да се адаптираш. Ене два пати пробаа, во едниот имаше 1 пријавен, во другиот 0. Очигледно нешто не е во ред со старите непишани правила.

Или ко на филм: Правилата се создадени за да се прекршат.
 
I

Ivanovska

Гостин
Како може во цел свет да е во ред, овде да не е во ред? Во ред е, ќе видиш дека ќе има повеќе пријавени. Читај ми го зборот. :D

Ти ќе се пријавиш?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
SOTW = Signature of the Week, не треба да е преку цела недела (Пон. - Пет.), а Саб. и Нед. се гласа? 19ти е Вторник.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Епа денес е сабота.
Во ред тоа, но пријавувањето да биде до 22.07 - 23:59. Така би се запазил тој редослед од работење преку неделата, а гласање за викенд.
Моментално еден ден повеќе ништо не менува.
 
I

Ivanovska

Гостин
Во ред тоа, но пријавувањето да биде до 22.07 - 23:59. Така би се запазил тој редослед од работење преку неделата, а гласање за викенд.
Моментално еден ден повеќе ништо не менува.
Епа ете, едитирај во пријавувања. Јас неможам. :)
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254


м?
Според мене можев и подобра,али за друга тема.. :S
И многу е до 19 јули,барем до 17.
И што ќе е наградата?
 
I

Ivanovska

Гостин


м?
Според мене можев и подобра,али за друга тема.. :S
И многу е до 19 јули,барем до 17.
И што ќе е наградата?
До 22-ри е пријавувањето, за да се створи ред. Инаку толку треба за пријавување, бидејќи е потпис на неделата.
Наградата, за неа админите треба да ни помогнат. :)
 

eXecutex

3D Artist - Game Developer
Член од
6 декември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
25
Хаха добар избор.. 22 петок има време за пријаување, мислам дека ќе има доста пријавени...

А за наградата мислам дека треба да има 3 победници, на кои ќе им се додели трофеј, па сеа нека решат што како xD...
 
I

Ivanovska

Гостин
Хаха добар избор.. 22 петок има време за пријаување, мислам дека ќе има доста пријавени...

А за наградата мислам дека треба да има 3 победници, на кои ќе им се додели трофеј, па сеа нека решат што како xD...
а ти да се пријавеше? :P
Ајде бе луѓе, му кажувам на еден другар на мсн за сотв натпревариве, он ми вика лето е. Па штодека е лето, немој да ми кажете дека излегувате во времето од 12 до 18? -.-
 

eXecutex

3D Artist - Game Developer
Член од
6 декември 2010
Мислења
38
Поени од реакции
25
а ти да се пријавеше? :P
Ајде бе луѓе, му кажувам на еден другар на мсн за сотв натпревариве, он ми вика лето е. Па штодека е лето, немој да ми кажете дека излегувате во времето од 12 до 18? -.-
Хаха ќе се пријавам има време до Петок xD
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom