SOTW Натпревар #6 [Дискусии]

Статус
Затворена за нови мислења.

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Teма: Видео игри

Дискутирајте тука
 
B

BrunoFresh

Гостин
Дали има некоја зададена димензија на која треба да обрниме внимание?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
B

BrunoFresh

Гостин
ММм благодарам ,не забележав дека има нешто такво. Се извинувам
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Исак, зошто на ниедна креација немаш напишано Кајгана?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

Исак, зошто на ниедна креација немаш напишано Кајгана?


На првава имам :D
1/3 до сеа, третава ќе ја изменам, втората чорба, никој не му текна да ме пријави - ќе си се дисквалификував
Фала на забелешка, рестото, не тролајте/се правете шерифи.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Другар исак кејтен ,да не останам должен ќе ти дадам одговор на поставеното прашање кое што го имаш поставено во овој пост а коешто нема врска со темава .

Фокал = Главен елемент во креацијата ,којашто за човечкото око треба да биде чист и видлив .
Секој што се занимава со дизајн и е поискусен кога треба да ти даде критика за направената креација ги гледа овие "Библиски Правила" и потоа ти дава совет на што треба да се коорегираш и да поправиш .

И како почетник би напредувал кога некој не би му дал критика за грешките или пак не му кажи на што треба да обрни повеќе внимание кога изработува нешто .

И не изигравам шериф .

100 Пати креацијата е подобра доколку ги следеш тие" Библиски Правила "по твое речено .

Доколку сакаш и доказ ќе ти пружам ќе ставеме твоја креација и моја на Gfxvoid или SigResource( Почетничка Креација во којашто се следени тие правила и ќе чекаме резултати . )
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Другар исак кејтен ,да не останам должен ќе ти дадам одговор на поставеното прашање кое што го имаш поставено во овој пост а коешто нема врска со темава .

Фокал = Главен елемент во креацијата ,којашто за човечкото око треба да биде чист и видлив .
Секој што се занимава со дизајн и е поискусен кога треба да ти даде критика за направената креација ги гледа овие "Библиски Правила" и потоа ти дава совет на што треба да се коорегираш и да поправиш .

И како почетник би напредувал кога некој не би му дал критика за грешките или пак не му кажи на што треба да обрни повеќе внимание кога изработува нешто .

И не изигравам шериф .

100 Пати креацијата е подобра доколку ги следеш тие" Библиски Правила "по твое речено .

Доколку сакаш и доказ ќе ти пружам ќе ставеме твоја креација и моја на Gfxvoid или SigResource( Почетничка Креација во којашто се следени тие правила и ќе чекаме резултати . )
Јас може техничкиот термин - фокал, не го знам али секогаш главниот елемент во креацијата ми бил чист и видлив.
Therefore, ти верувам што кажуваш и се согласувам.
А тоа да ставаме моја и твоја креација на Gfxvoid или не знам која си страна која тебе ти е референт, не фала. Точно дека постојат некои општо правила но некогаш правилата се направени да бидат не почитувани. (иако до сега неам креација која не ми имал “чист фокал“, така да делумно навредливо е тоа што ме викаш на “двобој“ за правила)

И сигурно не е шерифување ова, дискусија е. Си знаат кои шерифуваа, не ја знаеш цела приказна бидејки ги избришав мислењата ;)
Биди ми поздравен.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Фала на разбирањето . Поздрав нема повеќе проблеми од мене .

И да не реков дека фокалот не ти бил чист се надевам дека се разбравме .

Нема потреба да идеме на дуел само сакав да одговорам . Поздрав а и стварно незнам што се е дешавало :D .
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163


На првава имам :D
1/3 до сеа, третава ќе ја изменам, втората чорба, никој не му текна да ме пријави - ќе си се дисквалификував
Фала на забелешка, рестото, не тролајте/се правете шерифи.

Meне ми текна ама ајде вие на повисоките функции имате поголем к*р па викам ваљда не важат правилата за сите :S
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Meне ми текна ама ајде вие на повисоките функции имате поголем к*р па викам ваљда не важат правилата за сите :S
Друже, внимавај на речникот.
Да сте го пријавиле кога траел тој натпревар, сега веќе е касно.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Whoim zikaGFX што не ви е јасно сеа па брборете без врска ?

Доколку е имало некој неправилности требало да пријавете за време на натпреварот а не да ќутете па сеа без врска само да дрдорете овде .
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Whoim zikaGFX што не ви е јасно сеа па брборете без врска ?

Доколку е имало некој неправилности требало да пријавете за време на натпреварот а не да ќутете па сеа без врска само да дрдорете овде .
Мислам дека нема потреба да пријавувам нешто што очи вади патем на мојов потпис не пишам Кајгана, сакате дискфалификувајте ме, сакате оставете ме како поминатите 5-6 до сега :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom