SOTW Натпревар #20 [Дискусии]

  • Креатор на темата Mr.InF3ction
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
B

BrunoFresh

Гостин
Вака нешто ко на сликава треба да изгледаат потписиве?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па стилот е 8-бит..ако не ти е познато гуглај малце. Тоа горе е само пример..statusQuO
Од каде тоа дека 8бит == 8бои ? :icon_lol: ме изненади.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.997
Поени од реакции
7.599
Па стилот е 8-бит..ако не ти е познато гуглај малце. Тоа горе е само пример..statusQuO
Од каде тоа дека 8бит == 8бои ? :icon_lol: ме изненади.
Истрипав нешо :D
иначе боље темава да се крсти pixel art не 8bit
пошо ко што реков 8bit е ограничување на боја само, моеш и фотографија да ја претвориш во 8битна а нема да е пиксел арт
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па може, малце касно али може ќе се пријави некој :icon_lol:
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Да направете еден SOTW на даден рендер изберен од победникот?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
А што поточно значи тоа "даден рендер". Ако дадам рендер од природа што ќе правиш со тоа ? :icon_lol: Реков предлог што вие сакате да направите, некоја добра идеа, јас немам затоа прашав. Ако немате нешто попаметно ќе отворам за серии утре...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.704
А што поточно значи тоа "даден рендер". Ако дадам рендер од природа што ќе правиш со тоа ? :icon_lol: Реков предлог што вие сакате да направите, некоја добра идеа, јас немам затоа прашав. Ако немате нешто попаметно ќе отворам за серии утре...
Ова како демек лоша е идеата? :)

Иначе, може пример наместо да викаме серии, да кажеме една определена и за неа да се прави. Исто и со игри, пример за наредна може да ја зееме Assassin's Creed.
Ај отвори за пикачу. :pos:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ок идеа е али очекував нешто конкретно..а не како минатата недела : "победникот да одбере" тип одговор..
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.946
Поени од реакции
5.188
Future
The end of the world
Darkness
Fire&Ice
Blood
Horror
Sport (Football i guess ? :D)
Games(Warcraft III , League of legends и уште еден куп игри )
Historical persons
Technology
Vector art
Smudge style
Text effects

бирај што сакаш :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom