Soccer Manager (Kajgana World)

  • Креатор на темата .:makedonec:.
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Замената и наследникот на Пјаниќ во Милан е пронајден. Пиотр Зиелински

Да потсетам и дека пред скоро време за Милан потпиша и Уругваецот Лукас Тореира така да заедно со Вајгл, Кедира, Мајер, Зиелински и Де Роси, Милан има одлични централ мидфилдери кои со новиот менаџер на Милан ќе пробаат во новата сезона да се борат за топ 4 позициите.

Нови одбранбени бекови се Томас Мение, Хуан Бернат и Рафаел Гуереро.

И нормално да не го заборавиме новиот главен напаѓач во тимот, Алваро Мората.


како и младиот Гонзало Гуедеш кој ќе се приклучи на првиот тим од новата сезона
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Саул ми е позитивното изненадување во сезонава тука. Со 10 гола и 7 асистенции има учествувано во повеќе голови и од големиот Лео Меси, кој има статистика од 10+6. Чисто да се потсетиме, Саул беше даден како бонус во замената Меси-Хазард која ја направивме со Донев. :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Само не знам дали ти е јасно дека Вајгл се враќа следна сезона во Баерн.



:icon_lol:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Mene mi e jasno deka ako napustam ligata ke treba Weigl da ti go vratam. Ti toa drugi filmovi so si pravis si e tvoja rabota :icon_lol:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Саул ми е позитивното изненадување во сезонава тука. Со 10 гола и 7 асистенции има учествувано во повеќе голови и од големиот Лео Меси, кој има статистика од 10+6. Чисто да се потсетиме, Саул беше даден како бонус во замената Меси-Хазард која ја направивме со Донев. :icon_mrgr:
Демек сега сакаш да кажеш дека грешка сум направил? :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Јас гледам само една ситуација, најбитната. Дека си три места подоле на табела :D
хехехе океј, разликата во квалитетот на тимовите е повеќе од очигледна, ама ќе видиме следна сезона :cool::cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
хехехе океј, разликата во квалитетот на тимовите е повеќе од очигледна, ама ќе видиме следна сезона :cool::cool:
Моите јаки старци (што ги потценуваме нели), против твоите добри младинци?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ни самиот не знае колку пати се спаси во последни 5 минути сезонава. Ќе мора во последно коло да се освојува титулата.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Повелете и друг пат ако сакате да скинам на некој бодови во решавачки мечеви :')
 

Kajgana Shop

На врв Bottom