Soccer Manager (Kajgana MLS)

  • Креатор на темата Dani
  • Време на започнување

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.791
Пошто Чемпионс нема да е тука неколку месеци, конечно ќе може една лига без преваранти да направиме.
Не, не ги забораваме другите две лиги, ќе ги играме и тие. Оваа е за луѓе со вишок време (студенти).

Предлог
- Ако сме помалку од 20 играчи, играме во една дивизија
- Со повеќе од една дивизија да одиме ако има над 21 пријавен. Формат 2х12, 2х14 итн, во зависност од бројката на пријавени.
- Ако има две лиги, по 3 тима испаѓаат/влегуваат во прва лига.
- Плеј-оф нема.
- Тим по желба на играчот, но со вредност до 10м
- Репутација на менаџер - небитна. Секој може да игра во лигата кој е член на форумов.
- Економија very rich. Пошто ќе почнеме со слаби тимови и мал буџет, економијата нека биде силна да може брзо да се развиваме
- Повреди, суспензии нека има
- SMFA нека ги надгледува трансферите
- Може да се вклучуваат и играчи во трансферите
- Може да се купуваат играчи и од менаџираните и од не менаџираните тимови
- Нема ограничување на играчи по години и рејтинг и националност за трансфер
- Трансфер период нема. Може во било кое време да тргуваме
- Менаџерите не може да добијат отказ
- Менаџерите мора да се логираат во рок од 10 дена
- Почетен буџет 10 милиони
- Почнуваме со default sqads на тимовите


Почетниот буџет и вредноста на тимот ја пишав 10м, но може да преговараме ако сакате нешто подобро. Но да не претераме, па да добиеме лига иста на другата.
Пред да одберете тим видете дали го имаат целосниот состав.


Почнете со пријавување, па ќе видиме што ќе испадне од сево ова.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.788
Поени од реакции
8.588
Ја се јављам со Борац Бања Лука. Треба да ги тагнеш ако сакаш некој да ти се пријави. :Д
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.791
Ја се јављам со Борац Бања Лука. Треба да ги тагнеш ако сакаш некој да ти се пријави. :Д
Тие што треба да ги тагирам да се пријават, обично се откажуваат по неколку кола :D


Пријавете се тие што мислите, забелешка за предлогот ако имате пишете.
Ќе го утвртиме конечно форматот, ќе одбереме тимови и ќе креирате лига, пошто мојата една лига ми ја "зема" Чемпионс :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.387
Поени од реакции
10.929
i jas se prijavuvam, samo ne znam kaj da vidam kolku vredat timovite, vo vie ligi kaj so igram veke se imaat napraveno baagi transferi.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.791
i jas se prijavuvam, samo ne znam kaj da vidam kolku vredat timovite, vo vie ligi kaj so igram veke se imaat napraveno baagi transferi.
Ќе се водиме по бројките од Кајгана Европа лига. Можно е да има промени, но ваљда нема да погодиме некој тим што многу ќе отстапува.

Од таквите тимови никој не купувал играчи :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.407
Поени од реакции
4.908
Се мислам меѓу Парма и Шкендија. Во секој случај играм деновиве ќе ти кажам со кого.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.387
Поени од реакции
10.929
леле пекол ќе биде првиот трансфер рок, тимовите до 10м, имаат играчи со максимален рејтинг 80
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.791
И 10м буџет... за пола играч само.
За полутка :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.919
Поени од реакции
35.186
Ќе играм и јас ПИЧКИИИИИИ
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.996
Поени од реакции
7.019
Ја се јављам со Борац Бања Лука. Треба да ги тагнеш ако сакаш некој да ти се пријави. :Д
За њу бори се и побеџује Борац Бања Лука Ле алеее, Лешинари воле те и за тебе умрече ајде дај гол биче лудило ајде Борче само дај гол...
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.788
Поени од реакции
8.588
За њу бори се и побеџује Борац Бања Лука Ле алеее, Лешинари воле те и за тебе умрече ајде дај гол биче лудило ајде Борче само дај гол...
Само Борац, бог и побједа.:cool:

Ајде нека се прави лигава и да почне лудилото.:D

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.387
Поени од реакции
10.929
ќе има проблем со платите, приходот на овие тимови ќе биде многу мал и кога ќе купиме некои играчи шо лапаат голема плата ќе банкнотираме за брзо време. :cool:
 
На врв Bottom