Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
е што, за едни мајка за други татко.. Или сите ќе бираме или ќе ставиш тимови и рандом да идеш за сите..
Ако плачеш сеа уште на непочнато кажи ич да не играме. :)
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ja mislam tie so ja nemaat igrano dr liga na kajgana da se stavat u vtora liga.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Ja mislam tie so ja nemaat igrano dr liga na kajgana da se stavat u vtora liga.
Даа да, тоа и ми беше планот, ама вчера полузаспан ја отварав темата, гледам сум направил и по некоја печатна грешка. :D

Значи вака:
- тие што игравме на претходната,пред да ја отворам темава ќе се распоредиме според форумското искуство
- членовите што не играат на Kajgana World, ќе следуваат после првите и исто ќе се распоредени според форумското искуство.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Даа да, тоа и ми беше планот, ама вчера полузаспан ја отварав темата, гледам сум направил и по некоја печатна грешка. :D

Значи вака:
- тие што игравме на претходната,пред да ја отворам темава ќе се распоредиме според форумското искуство
- членовите што не играат на Kajgana World, ќе следуваат после првите и исто ќе се распоредени според форумското искуство.
Потврдувам за Вест Хем ама ако се бунат другиве може и со рандом.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас мислам сите рандом зошто стварно вака ако еден си избере, зошто да не си избере секој. Јас на пример сакам со тим од ПЛ, нејќам некој италијански или шпански, а не па некој друг. Ама ако се рандом, со кој ќе ти се падне, ќе си играш :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Потврдувам за Вест Хем ама ако се бунат другиве може и со рандом.
Вест Хем не е во наведените 25 тима, а како што изгледа секако одиме над 25, така да уште подобро. :D

@JimmyFloydBottleBank за испаѓање ако сме по 12 тима во една лига ќе биде 3. Бидејќи ќе направам да е со плеј оф последната промоција, па 50% ќе се борат директо за промоција - 6 души, некои за опстанок, а некое може да се и во борба за опстанок и во борба за промоција. 25% испаѓаат, некако многу ми е една третина да испадне... башла и слаб старт и немаш шанса за враќање.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Вест Хем не е во наведените 25 тима, а како што изгледа секако одиме над 25, така да уште подобро. :D

@JimmyFloydBottleBank за испаѓање ако сме по 12 тима во една лига ќе биде 3. Бидејќи ќе направам да е со плеј оф последната промоција, па 50% ќе се борат директо за промоција - 6 души, некои за опстанок, а некое може да се и во борба за опстанок и во борба за промоција. 25% испаѓаат, некако многу ми е една третина да испадне... башла и слаб старт и немаш шанса за враќање.
Ja pa mislam da im se dade pojse sansa na tie u vtora liga po 4 da ispagjaat. Plej of malce pederski. Nekoj bil celo vreme 3 i sea 6 vlaga umesto nego. Neka se glasa i za ova, mene mi e sveedno ne me zasega mnogu ova:-D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Глупa рaбoтa е плеј-oф.
3 екипи.
Буџет 100м.
Тимoви сaми ќе си бирaме. Штo aкo нa рaндoм ми се пaднaт Милaн?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Четири без плеј оф ваљда чр биде океј, пак секој ќе има за што да се бори. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom