Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
We are forever blowing bubbles!!! :vozbud::vozbud:
Два дена се славеше низ улиците на Лондон. Чеканите повторно се искачија на тронот на КЕЛ светот. Доминантна сезона во која веќе на два натпревари пред крајот на сезоната Вест Хем имаше поставено рекорд според бројот на освоени бодови во една сезона.
Капитенот Коке се покажа како достоен лидер оваа сезона и беше најдобриот играч на тимот. Со 10 погодоци и 5 асистенции ги предводеше чеканите во својот поход, веднаш по него следеа Ибра со 6 голови и 6 асистенции, и фантастичниот Крос со 5 голови и 7 асистенции. Можеби клучен играч кој ја направи пресвртницата од минантата сезона беше Бускец. Каталонецот донесе цврстина и дисциплина во последната линија од средниот ред, а дополнително директно учествуваше во 4 погодоци. @Дноев фала ти што ме заеба и ми го зема видал само за Бускец и Оденгард.

Борјан само кратко изјави дека и догодина ќе атакуваат на титулата без да прави поголеми промени во ростерот.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Бреј во сезона во која го тепав 2 пати во меѓусебните дуели и тоа едниот пат го посрамотив ми ја зема титулата. :(


Сепак сосема заслужена титула за Вест Хем, со оглед на тоа што освоија рекорден број на поени: 53 и забележаа рекорден број на победи во една сезона: 17. Интересно е што и моите освоија повеќе поени од прошлиот рекорд, кој беше 49 и имав 16 победи (а претходниот рекорд беше 15), но ете Борјан ве дотепа сите тука сезонава. Одморете 10 дена и се надевам конечно ќе има нешто ново наредната сезона.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Бреј во сезона во која го тепав 2 пати во меѓусебните дуели и тоа едниот пат го посрамотив ми ја зема титулата. :(


Сепак сосема заслужена титула за Вест Хем, со оглед на тоа што освоија рекорден број на поени: 53 и забележаа рекорден број на победи во една сезона: 17. Интересно е што и моите освоија повеќе поени од прошлиот рекорд, кој беше 49 и имав 16 победи (а претходниот рекорд беше 15), но ете Борјан ве дотепа сите тука сезонава. Одморете 10 дена и се надевам конечно ќе има нешто ново наредната сезона.
Види состав бе :гомце:
Ги ставив да поиграат малку и резервите, ми качија концерн дури тројца играчи.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Види состав бе :гомце:
Ги ставив да поиграат малку и резервите, ми качија концерн дури тројца играчи.
А баш сакав да ти кажам да играш со прв тим. :D

Наредна со Интер, Милан и Ливерпул ваљда ќе биде поинтересна. Мада да очекуваш од Донев и Клипче да се борат за титула е како да очекуваш Јунајтед да земе ПЛ.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Сум освоил шилд бе :cool:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Боро и Борјан :pos:
Ќе се смеам за два месеци коа со боро у претпоследно коло ќе одлучуваме за титула. Мики маус лига, само два тима се конкурентни другите за спотер служите :cool:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Заинтересирани за Лаказет? Пред се крило или везњак би разгледувал како опции.

Ни еден неменаџиран тим, би требало да биде ова поинтересна и далеку понеизвесна сезона од минатата :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom