Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Иначе кога бевме на фудбал и ги пратевме резултатите на полувреме на стадион, исто беше прво коло и исто @dragonsky го победи @ManUtdChampions :D
Разликата е што сезонава нема на крај да заврши прв :toe:
Ќе се задоволам и втор да завршам не е проблем да не бидам прв :icon_lol::icon_lol:[DOUBLEPOST=1512943452][/DOUBLEPOST]
.


И уште еднаш се да им ебам на Мурињо и Лукаку! Дотолку ми го ебаа денот, што не ни успеав да се изнервирам за поразов. :(
Ако се нервираше од тоа што Мурињо играше така како што играше денеска сам треба да си ебеш се :D Очекувано беше вака да игра Мурињо, искрено да бев фан на Јунајтед нема ептен да се нервирам би очекувал да не победи Јунајтед денеска.

Е сега ваљда проблем ти е што си мислел дека Јунајтед е во трка за титула и со победа денеска ќе беше нешто такво реалност....али то е, треба реален да бидеш :D Еве сега барем знаеш, до крај на сезона нема за што да се нервираш знаеш дека нема титула да освои Јунајтед
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Ќе се задоволам и втор да завршам не е проблем да не бидам прв :icon_lol::icon_lol:[DOUBLEPOST=1512943452][/DOUBLEPOST]
Ако се нервираше од тоа што Мурињо играше така како што играше денеска сам треба да си ебеш се :D Очекувано беше вака да игра Мурињо, искрено да бев фан на Јунајтед нема ептен да се нервирам би очекувал да не победи Јунајтед денеска.

Е сега ваљда проблем ти е што си мислел дека Јунајтед е во трка за титула и со победа денеска ќе беше нешто такво реалност....али то е, треба реален да бидеш :D Еве сега барем знаеш, до крај на сезона нема за што да се нервираш знаеш дека нема титула да освои Јунајтед
Финтата е што 4 сезони веќе не се нервирам после Декември, па скурчено ми е и тоа дури. xD А може и 5 да ги кажам слободно, со оглед на тоа што 2013та се знаеше од зимата дека Јунајтед ќе биде првак. Ќе си почекам (бар) уште една, јебига.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Ќе пропаѓам во пичку матер. Како се само ебав самиот. Со Вотфорд со просечни играчи сега прва лига ќе бев и подобро место ќе завршев од овој тим сега што го имам стари ѕвезди.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Ќе пропаѓам во пичку матер. Како се само ебав самиот. Со Вотфорд со просечни играчи сега прва лига ќе бев и подобро место ќе завршев од овој тим сега што го имам стари ѕвезди.
Пак ќе кажам. Без менаџер тој тим ќе заврши во горна половина без никаков проблем. Доста се жалиш.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Валенсија реално нема никавка перспектива, со секој нареден апдејт ќе тоне повеќе, во право си е човекот.Затоа и ти избега од таму.Требаше да се гласа шо да се прави со Интер.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Валенсија реално нема никавка перспектива, со секој нареден апдејт ќе тоне повеќе, во право си е човекот.Затоа и ти избега од таму.Требаше да се гласа шо да се прави со Интер.
Ако гледаш така и Интер нема никаква перспектива и ќе паѓаат сите освен Нејмар :D
 
A

Aexil Kong

Гостин
Нудете младунци за кој сакате играч од тимов, се ќе заменам од Чех до Суарез.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Нудете младунци за кој сакате играч од тимов, се ќе заменам од Чех до Суарез.
И ќе испаднеш од лига...
Како сфати дека не го бива тимот ај објасни.

Тиаго Силва, Лемар, Бернардо Силва ги лупнал на клупа, земал со Снајдер во прв тим игра, кој е во тимот само за купови да се најде, Маскерано бек, Вилиан 10ка :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Соберете му ги играчите ајде, нека игра со младунци против ботовите во втора лига, тие бар лесно е да ги тепаш. :icon_lol:
 
A

Aexil Kong

Гостин
Да да ќе испаднам од лига, фала за предвидувањето нострадамуси. Но, кога ќе размислам подобро и во право сте, уште на следниот апдејт кога ќе ми падни оверал рејтинг на целиот тим за 5 дена е тогаш стварно ќе испаднам.
Како и да е, тимот не го бива, Донев зашо избега ако ти беше супер тимов, туку без консултации на темава спришти низ договор со Чемпионс да ти прифати понудата за нов тим каде што го имаш најдобриот напад во цела лига сега, а беше во договор со Чемпионс оти сега тој мора да ти го брани ставот оти Валенсија има супер тим. Цело време нешто треси зелени, нема еден аргумент да даде. Нема супер тим Валенсија брату, Интер да, затоа ти таму ти се брзаше, разбери го тоа, за еден апдејт на 9 играчи ми паднаа рејтинзи и тоа не било кој играчи, на првотимците во составот и ти сакаш добар тим, на нареден апдејт на 11 играчи ќе им падне рејтинг, ти ми велиш супер е тимот, да супер е едино Суарез и уште 2-3ца Лемар, Бернардо Силва и Ројс. Другото е за во отпад. Лихтштајнер и Хектор ги имам за бекови еј, ало за бекови, во Вотфорд подобри ги имав. Хектор не му е ни природна позицијата лев бек, бек-ап 40 годишниот Евра.

Во Интер на колку од првите 11мина им падна рејтинг, онака за другар прашувам..!!!???
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Не знам како да ти објаснам дека Дани е основач на лигава. :icon_lol:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Гејпионс зш бркаш нови играчи??? Место ко искусен плејер да го остапиш Евертон на него и да ги земеш Валенсија ти криви дрини исправљаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom